Ürkmezer, asrın felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizin tarihine derin izler bırakan depremlerle alakalı şu açıklamayı yaptı:

ALSİAD’tan protokol turu: Patat ve Direk’e ziyaret ALSİAD’tan protokol turu: Patat ve Direk’e ziyaret

“Kalplerimizi hala acıyla dolduran 6 Şubat Depremleri'nin yıl dönümündeyiz. Bu kara gün, ülkemizin birçok ilinde yaşanan depremlerle birlikte birçok vatandaşımızı kaybetmemize ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur. Depremin ilk gününden itibaren tüm kurumlarımız ve Alanyalı hemşehrilerimizle birlikte gereken tüm ayni ve nakdi yardımları seferber ederek deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırdık. Bu anlamda Alanyalı hemşehrilerimiz depremden zarar görmüş 70 binin üzerinde depremzede vatandaşlarımızı Alanya’mızda ağırlayarak, ekmeklerini, otellerini, yuvalarını paylaşarak onlara kucak açtılar. Yaptıkları yardımlar ve ev sahipliklerinden dolayı Alanyalı hemşehrilerimiz ile tüm kurumlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde meydana gelen depremlerde ve 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum”