Şahin’in, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında gerçekleştirdiği ziyarette çocuklar, Fatma Ayhan’ın elini öperek Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar ve Fatma Teyze’nin hatıralarını dinleme fırsatı buldular.

Şahin, “Büyüklerimiz, bizlerin gözünde her zaman dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Onlardan öğreneceğimiz çok fazla tecrübeler olduğunu düşünüyorum. Rabbim, hepsine sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. Bugün de Cumhuriyet’imizin 100’ üncü yılında, büyük zorluklarla Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyet’imiz ile yaşıt Fatma Teyze’mizi ziyaret etmek istedik.

Alanya’da yanan atıkların kokusuyla boğuldular Alanya’da yanan atıkların kokusuyla boğuldular

Bu ziyaretimizi de Cumhuriyet’imizin emanetçileri çocuklarımızla gerçekleştirerek bir farkındalık oluşturmak istedik; çünkü Alanya’mızda Cumhuriyet’imizin kuruluşuna tanıklık etmiş 10 eli öpülesi ulu çınarımız var. Yüz yıl, yani bir asır her insanın sağlıklı bir şekilde yaşamayı arzu edeceği çok güzel bir yaş. Cumhuriyet’imiz içinse bu süreyi gençliğinin baharı olarak tarif edebiliriz. Bugün Fatma Teyze’mizi ziyarete geldiğimiz bu çocuklarımız ve gençliğimiz sayesinde Cumhuriyet’imiz ilelebet yaşayacaktır. Ben bu vesile ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından büyük uğraşlar sonucu kurulan Cumhuriyet’imizin 100’üncü kutlarım” dedi.