ÖZEL HABER – Gazete ALANYA

Zuhal Sirkeli’den 5 Aralık söyleşisine davet Zuhal Sirkeli’den 5 Aralık söyleşisine davet

Alanya’nın Oba Mahallesi Lilian Heights Sitesi’nde genel kurul düzenlendi. Toplam 88 dairenin bulunduğu sitede, 28 daire yabancılara ait durumda. Sitedeki düzenden şikayetçi olan Rus uyruklu vatandaşlar, iddialara göre aidat ödemelerini aksatarak Türklere karşı organize olmaya çalışıyor.

TÜRK BAYRAĞI RAHATSIZ ETTİ

Düzenlenen genel kurulun ardından Rus site sakinlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle balkonlara asılan Türk bayrakları hakkında “Tepemizde Türk bayrağı sallandırıyorlar” diyerek tepki göstermeleri site içerisinde anlaşmazlığa sebep oldu. İddialara göre Türk bayrağına tepki gösterenler arasında yer alan ve Alanya'da özel bir hastanede görevli doktorun Rus eşi ise sitedeki Türk vatandaşlarını kızdırdı.

“HERKES SAYGI DUYMAK ZORUNDA”

ALKÜ EAH’ta görev yapan site sakini, Dr. Hale Bozkurt Çobanoğlu ise Türk bayrağını asmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek “Ben bu güzel vatanının aşığı bir TÜRK vatandaşı olarak, Yüce Türk bayrağımızı asmaya, hele ki bu olaylardan sonra ölene kadar devam edeceğim. Bu vatanın bayrağı altında yaşayan herkes buna saygı duymak zorundadır” ifadeleriyle bulunduğu sitede yaşanan olayları eleştirdi.

“KABUL EDİLEMEZ”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yaklaştığımız ve Cumhuriyetimizin 100’ncü yılının coşkuyla kutlandığı şu günlerde, vatandaşlarda yaşananların kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Yaşananlar hakkında Türk Bayrağı Kanunu’nda ise şu ifadeler yer alıyor: “Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz”