Kortej yürüyüşüyle başlayan ve üç gün sürecek 22. Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Alanya Kültür Merkezi’nde Macaristan Ulusal Dans Topluluğu sahne aldı. Dünyaca ünlü grubun performansını izlemek için gelen vatandaşlar, unutamayacakları bir gösteri izlediler. Karpatların Yankıları adlı etkinliğe, Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

GÖSTERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Okurcalar, Avsallar ve Konaklı El Sanatları yıl sonu sergileri açıldı Okurcalar, Avsallar ve Konaklı El Sanatları yıl sonu sergileri açıldı

Macaristan'ın profesyonel halk dansları topluluğu olarak, zengin ve renkli bir repertuarın yanı sıra, yerel halk kostümlerinden oluşan geniş bir koleksiyona sahip olan grup, kostümleri, müzikleri ve danslarıyla muhteşem bir gösteriye imza attı. Renkli görüntülere sahne olan etkinliği seyirciler, dakikalarca ayakta alkışladı.

HEDİYELERİ BAŞKAN ÖZÇELİK VE KAYMAKAM ÜRKMEZER VERDİ

 Koreografide efsanevi ‘Çardaş’, ‘Transilvanya’ ve ‘Macar Çingene’ dansları, ayrıca virtüözlük gerektiren dünyanın en zor erkek dans türlerinden ‘legényes’in de dahil olduğu geniş bir dans gösterisi yer aldı. Alkışlarla sahneye gelen Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı Macar-Türk Kültür Yılı Sorumlusu Müsteşar Dr. Péter Hoppál, Kültür Yılı Sorumlu Daire Başkanı Rita Juhász, Macar Kültür Merkezi Müdürü Áron Sipos, Macaristan Ulusal Dans Topluluğu Direktörü Zoltán Zsuráfszky ve Zsuzsa Zs. Vincze’ye hediyelerini, Kaymakam Ürkmezer ile Belediye Başkanı Özçelik takdim etti.