Sessiz kalmayın! Antalya’ya yüksek katlı bina uyarısı Sessiz kalmayın! Antalya’ya yüksek katlı bina uyarısı

Alanyalı turizmci iş insanı, renkli siması ve doğal kişiliğiyle herkesin yakından tanıdığı ‘Kral’ Hasan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yöneticileri sert bir şekilde eleştirdi.

BEŞ YILDIZLI OTEL YOLLARI İÇLER ACISI

Çavuşoğlu açıklamasında Alanya’nın Türkler Mahallesindeki beş yıldız oteller yollarının içler acısı olduğunu ifade ederek “Turistlerin ve vatandaşın kullandığı yola bakın, burası üç ay önce yapılan yer. Sıfır döşenen hattın hali yazık. Göstermelik iş yapılırsa olacak olan bu. Yollar dersen her gün ölüm yolu, ben insan canının bu kadar değersiz olduğunu Alanya- Antalya karayolu arasında görüyorum “ dedi.

ALANYA HALKI VURDUMDUYMAZ

Günlük ortalama saat başı ölümlü kaza, her dakika başı maddi hasarlı trafik kazanın meydana geldiğine dikkat çeken Alanyalı turizmci Çavuşoğlu “Bir trafik kazası oluyor yollar kapanıyor. Türkerler’den Mahmutlar’a 1 saat 30 dakikada, Antalya’ya ise 3 saat zor gidiliyor. Havaalanı yolcusu uçağını kaçırıp mağdur oluyor. Yazık yollarda geçen zamana yakıt gideri olan milli servete yazık. Biz Alanya olarak ülkeye birçok şehirden daha fazla KDV kazandırıyoruz. İç Anadolu ve Karadeniz’de 10 dakikada bir araç geçen yollar 4’e bölünmüş. Buralarda ise saat başı ölümlü yolda bizler mücadele ediyoruz. Alanya halkı vurdumduymaz galiba” ifadesini kullandı.,

CUMHURBAŞKANIMIZ DUYARSIZ KALMAZ

Alanya’daki yöneticilerin koltuğundan olurum korkusuyla sessiz kaldıklarını da ifade eden Çavuşoğlu ‘’Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bilse duyarsız kalmaz.  Buradaki yöneticiler, temsilciler o darılır, bu darılır, ben koltuğumdan olurum korkusuyla yaşarsak böyle olur. Sözde Alanya Dünyaya açılan, Ülkenin turizm vitrini.  Turiste derki, vitrin burasıysa gerisi nasıl acaba der. Ben bir turizmci ve Alanyalı olarak Alanyalın hakkının bu olmadığını zannediyorum bu benim şahsi düşüncem’’ dedi.

CEHENNEM YAPMAYIN YETER

‘Kral’ Hasan Çavuşoğlu son olarak ‘’Alanya’yı ve turizmini büyütecek olan yöneticiler. Alanya’yı şöyle turizm cenneti yapacağız, böyle güzel yapacağız diyenler. Bırakın cennet yapmayı cehennem yapmayın yeter’’ dedi.