Tyana Restaurant sahibi Çolak'a büyük tepki

banner18

Gazipaşa'nın Pazarcı Mahallesi'nde faaliyet gösteren Tyana Restaurant sahibi Serhat Ç., bazı işçilerinin aylarca sigortasını yatırmadığı ve maaşlarını da ödemediği iddia edildi. Serhat Ç.'nin mağdur etiği isçiler, “Bu işler gazetelerde ahkam kesmekle olmaz” diyerek yaşadıkları mağduriyeti dile getirdiler.

banner94
Tyana Restaurant sahibi Çolak'a büyük tepki
23 Ocak 2021 Cumartesi 15:07

HABER - Hasan KAYA

Bu konuda Gazete Alanya'ya konuşan mağdur Ümit Küçükşahin, “Ben Gazipaşa'da Pazarcı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Serhat Ç.'a ait Tyana Restaurant’ta yaklaşık 8-9 ay kadar gece gündüz demeden çalıştım. Fakat bir kaç ay önce başlatılan korona yasakları nedeniyle işletme kapandı ve bizde işten çıkartıldık. Sonra kısa çalışma ödeneğine başvurmak istedim ama bu esnada sigortamın da hiç yatırılmadığını farkettim” dedi.

NESCAFEYİ 15 TL’YE SATTI

Küçükşahin, “Bu İşletme sahibi 7 TL olan nescafeyi 15 TL'ye sattı. Sonra ise, ‘Biz buraya vur kaç yapmaya gelmedik’ diye ahkam keserdi. Bu işler öyle gazetelerde ahkam kesmekle olmaz” dedi. Yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirten Küçükşahin, yaşadığı mağduriyetin bir an önce giderilmesini istedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.