Gazipaşa’da Ilıca kaplıcaları problemi halen çözülemedi

banner18

Gazipaşa'nın Ilıca Mahallesi’ndeki şifalı kaplıca suyunun turizm alanı olması için Antalya Valiliği yaklaşık 1 yıl önce onay vermesine rağmen şuana kadar bölgede bir çivi dahi çakılmaması vatandaşların ve misafirlerin tepkisine neden oldu.

banner94
Gazipaşa’da Ilıca kaplıcaları problemi halen çözülemedi
26 Mart 2021 Cuma 12:30

HABER – Hasan KAYA

Yatırımcı Mustafa Bölükbaşı, yasal arama izinlerini alarak yaklaşık 2 yıl önce Ilıca mahallesinde şifalı su için sondaj çalışmalarına başladı. Yapılan çalışma sonucu açılan 3 kuyudan saniyede yaklaşık 40 litre akan jeotermal su kaynağına uluşan Bölükbaşı, suyun analizlerini yaptırdığını ve sağlık Bakanlığı’na bağlı ekiplerce yapılan analizlerde suyun birçok sağlık sorunun tedavisinde kullanılabileceği yolunda açıklama yaptı. Bölükbaşı, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan, Antalya Valiliği tarafından ruhsatlandırılan kaynağı sağlık ve doğa turizmine yönelik çalışma yapılacağını söylese de yaklaşık 2 yıldır bölgedeki sodalı kaplıca suyunda bir çivi dahi çakmaması mahalle halkı ve misafirler tepkisine neden oldu.

“SÖZ VERİYORLAR, GELİŞME YOK”

Bu konuda görüştüğümüz Ilıca mahalle muhtarı Hasan Ali Kaplan, kendisinin defalarca yatırımcıyı aradığını belirterek, “Her aradığımda yakında başlayacağız diye söz veriyorlar ama aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala kaplıca projesinde bir gelişme olmadı” dedi. Yaşananlara tepki gösteren Kaplan, “Mahalle halkı kaplıcada çalışma ne zaman başlayacak, neden başlamıyor, sen ilgilenmiyor musun? diye serzenişte bulunuyor. Çok rahatsızım. Çalışmalar bir an önce başlasın” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.