Alanya’da canını hiçe saydı! Motosiklet üstünde motosiklet taşıdı Alanya’da canını hiçe saydı! Motosiklet üstünde motosiklet taşıdı

Jülyen takvimine göre Hz. İsa'nın vaftiz edildiği 19 Ocak'ta Epifani Bayramı'nı kutlayan Ortodokslar, Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi sahilinde ayin düzenledi. Ayine bölgede yaşayan farklı ülkelerden Ortodokslar katıldı. Alanya Ortodoks Kilisesi tarafından düzenlenen ayin, denize haç atma ritüeliyle devam etti. Denize haç atılma ritüelinin ardından ayine katılanlar vaftiz edildi.

Ayine gözlemci olarak davet edildiğini belirten Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, “Her yıl 19 Ocak’ta Mahmutlar sahilinde kutlanıyor. Alanya ve Mahmutlar’da Ortodoks inancına sahip yerleşik yaşayan birçok insan var. Beni de davet ettiler ben de gözlemci olarak katıldım. Dünyanın her yerinden her inancana sahip insanlar burada yaşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ Bu törenin yapılması Alanya turizmi için artıdır. Bu insanlar kendi ülkelerinde bu memnuniyeti dile getiriyor” diye konuştu.