Toplantıya Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu 2. Başkanı Kerim Yılmaz, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu üyeleri Gökçe Aydoğan Ergün ve Alper Gencelli gibi sektörün önde gelen isimleri katıldılar.

GÜNCEL GELİŞMELER TARTIŞILDI

Alanya'da 22 bin öğrenci, üniversite hayali için sınavda Alanya'da 22 bin öğrenci, üniversite hayali için sınavda

Sektör profesyonelleri ve akademisyenler, turizm sektörünün dinamikleri, eğitimdeki yenilikler ve öğrencilerin sektöre entegrasyonu gibi önemli konuları tartıştı. Bölümün gelecek planları ve stratejileri hakkında detaylı bilgiler verilirken, sektör temsilcilerinin görüş ve önerileri dikkatle dinlendi.

SEKTÖR İLE GÜÇLÜ BAĞLAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Alanya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nihan Sidar, toplantı hakkında şu bilgileri paylaştı: “Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin ve akademisyenlerin buluştuğu toplantıda, sektördeki güncel gelişmeler ve Turizm İşletmeciliği Bölümü’nün gelecek stratejileri masaya yatırıldı. Katılımcılar, bölümün daha da güçlenmesine ve öğrencilerin sektöre daha donanımlı olarak hazırlanmasına büyük katkı sağlacak değerli fikir ve deneyimlerini paylaştı.  Etkinliğe katılan tüm dış paydaşlar ve konuklar, katkıları için teşekkür edilirken, bu tür buluşmaların üniversite ve turizm sektörü için büyük önem taşıdığı vurgulandı.