Alanya’da göreve yeni başlayan hemşirelere eğitim Alanya’da göreve yeni başlayan hemşirelere eğitim

Hayırsever Mevlüt Uysal ve ailesi tarafından Çıplaklı Mahallesinde külliye tarzında inşaa edilen okul en gelişmiş teknolojik sınıfları ve derslikleri ile açılıyor. Mevcut Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi, dönüştürülerek Emine Ahmet Uysal Teknoloji İmam Hatip Lisesi oluyor.

ANTALYA'DA İLK VE TEK

Antalya'nın ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olma özelliğini taşıyan okul, 30 öğrenci kontenjanı ile Bilgisayar Tasarım Uygulamaları, Robotik Kodlama, Nesnelerin İnterneti, Mobil Uygulamalar, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme, Siber Güvenlik Temelleri, Nano Teknoloji ve Malzeme Bilimi, Açık Kaynak İşletim Sistemi, Ağ Projesi, Blok Zincir, Oyun Programlama, Web Tabanlı İçerik Yönetimi, Dijital Tasarım, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Sosyal Medya, Enerji Teknolojileri, Mesleki Gelişim Atölyesi gibi derslerinin yer alacağı sınıflar ile eğitim vermeye başlayacak.

BURSLU OKUMA ŞANSI

Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi %1 ve 5 dilimde yer alan öğrencilere aylık 1000 TL,  %5- %10 arası dilimde yer alan Fen ve Sosyal Bilimler Bölümündeki öğrencilere ise aylık 500 TL hayırsever tarafından burs da verilecek.

TÜRKİYE GENELİ ÖĞRENCİ ALACAK

Fen ve Sosyal Bilimler programından da 60 öğrenci alacak okulda örgün eğitimin yanı sıra hafızlık proje ve yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verilecek. Türkiye geneli öğrenci alması beklenen okulda teknoloji bölümünün %1,2'lik dilimde yer alması bekleniyor.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapında öğrencilerin akademik eğitiminde ihtiyaç duyacakları bütün teknolojik alet ve edavatlarla donatılmış sınıfların yanı sıra kapalı spor salonu, halı sahası, uluslararası konferans salonu, uygulama camii ve pansiyon gibi sosyal tesisleri de bünyesinde barındırıyor. Külliye tarzında projelendirilen okul Antalya'da bir Teknoloji Lisesi olma özelliği ile ilk ve tek devlet okulu olma özelliğine sahip.