İYİ Parti Meclis Üyesi Serdar Sönmez’in önergesi üzerine Uğrak Mahallesi’ndeki Aysultan Kadınlar Plajı hakkında bilgilendirme yapan Başkan Özçelik, “Aysultan Kadınlar Plajı 29 Ağustos 2022’de 3 yıllığına Alanya Belediyesi tarafından kiralanmıştır. O zamanki kira bedeli artarak geldiği için bu yıl ki kira bedeli 1 milyon 89 bin TL. Alanya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne o plaj için 1 milyon 89 bin TL kira ücreti ödeyecektir. Burası 16 Ağustos 2023’te ihaleye çıktı ama giren olmadı ve dolayısıyla geçen yıl kullanılamadı. Bu yıl 30 Mayıs’ta 1 milyon 89 bin TL kira ödeyeceğimiz yeri 1 milyon 100 bin Lira’dan kiraya vermek ve kamu zararı oluşmaması adına üzerine bir para koymadan ihaleye çıkardık fakat bir talep olmadı. Ayrıca 23 Haziran 2024’te yine aynı ücretle ihaleye çıkardık yine talep olmadı. Şu an itibariyle yaklaşık 14-15 ay kira süresi kaldı. Bir kez daha ihaleye çıkaracağız. Eğer yine talip çıkmaz ise Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iade etmek adına bir talebimiz olacak. Çünkü 2022’de de 2023’te de ve 2024’te de gelir elde edemediğimiz bir yerin kirasını ödemiş olacağız. Alanya Belediyesi adına bu bir zarar demektir” diye konuştu.

“350 MİLYON CİVARINDA YENİ FATURA GELDİ”

Maaşsız çalışıyor: Alanya’da "Oh" çektiler, artık sinek yok! Maaşsız çalışıyor: Alanya’da "Oh" çektiler, artık sinek yok!

Aysultan Kadınlar Plajının, Alanya Belediyesi tarafından işletilme durumunun sorulması üzerine ise Başkan Özçelik, “Şu anda orada bir tadilat yapılması gerekiyor, demir aksamlı kısımlarda sıkıntı yok bir boya ile yapılabilir ama diğer kısımlara tadilat gerekiyor. Biz iştiraklarla ilgili kısmı daha yeni yeni tamamlıyoruz. Şu dakika için orası için bir şey düşünülüp karar verilmiş değil ama bundan sonraki ihalede de bir talipli çıkmaz ise sezon da yarılanmış olacak dolayısıyla bu yılda bir şey yapılamayacak ama gelecek yıl için düşünebiliriz. Bu konuda polemiğe girmek istemiyorum ama Büyükşehir Belediyesi döneminde ilk açıldığı zamanlarda hızlı bir çalışma oldu ama dönem bittikten sonra oraya talep giderek düştü. Oraya Büyükşehir’le bir otobüs ya da ulaşım desteği yapılsa bile belediye tarafından verimli çalıştırabileceğini düşünmüyorum. Ama şuna da katılıyorum ki belediyeler para kazanma yeri değil, halka hizmet etme makamıdır. Gelecek yıl için düşünebiliriz ama bu yıl için maalesef mümkün değil. Bundan önceki meclis toplantılarında da söylemiştim. Biz buraya belediyenin bilançosunu astık ama seçimden sonra gelecek faturalar var demiştim. 400 milyon Lira’yı bulacak demiştik ve şu ana kadar hakkedişleri yapılmış gelen faturalar 350 milyon civarında. Biliyorsunuz ödeme yapılamayınca müteahhitler öteliyorlar ve daha geleceğini düşündüğümüz faturalar var. Bu yüzden seneye düşünebiliriz ama bu yıl hem zaman yok hem para yok. Benim yönetim anlayışımı biliyorsunuz, ben sizleri muhalefet olarak görmüyorum. Ben bu meclisi Alanya’yı yönetecek kişiler olarak görüyorum” şeklinde konuştu.