Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, yeni çizgileri çekilen Cuma Pazarı'nın 12 Temmuz'dan itibaren eski yerinde açılacağını açıkladı. Geçmişte eleştiri konusu olan ve "ucube yapı" olarak nitelendirilen Cuma Pazarı, yapımı devam eden binanın etrafına kurularak daha düzenli ve modern bir görünüme kavuşacak.

Özçelik, pazarcılarla yaptığı görüşmeleri şu şekilde aktarmıştı:

 "Geçen hafta Cuma Pazarı'nı komple gezdim ve arkadaşlarımızın yaptığı çalışmayı bir de kendim yapmak istedim. 40-50 tane oradaki pazarcı arkadaşlara tek tek sordum. Bu sıcak hava da yukarı da mı burada mı diye sordum. Bir tane kapının önünde bulunan karpuzcu hariç hem vatandaşlarımız hem pazarcılarımız yukarıya çıkalım dediler."

Pazarcıların yanı sıra vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldıklarını belirten Özçelik, pazarın yeni yerinin daha ferah ve serin olacağını söyledi. Özçelik ayrıca, pazarcıların tezgahlarında gölgelik ve şemsiye bulundurmalarını da sağlayacaklarını ifade etti.

Alanya’da şehitlerimiz 15 Temmuz’da böyle anıldı Alanya’da şehitlerimiz 15 Temmuz’da böyle anıldı

Yeni pazarda pazarcıların düzenli ve aynı renklerde giyinmeleri, tüm ürünlerde fiyat etiketinin bulunması gibi kurallar da uygulanacak. Bu sayede vatandaşların alışveriş yaparken daha rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmaları sağlanacak.