Karahan’dan FETÖ ve parmak izi iddialarına yanıt Karahan’dan FETÖ ve parmak izi iddialarına yanıt

Kızılkule ve Alanya Tersanesi önünde gerçekleştirilen 9. Alanya Dip Temiz Tertemiz etkinliğine, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Alanya Şube Müdürü Emirhan Terzi, TURCEV Antalya İl Koordinatörü Mustafa Ergiydiren, TÜRSAB Alanya Başkanı Kerim Sarıkaya, Alanya Rotary Kulübü Üyeleri, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, Alanya Surf Team, Suda Arama Kurtarma Derneği (SKUT), Antalya Sea Leon Diving Centre, Dolphin Dive, Alanya Rotarak Üyeleri ve Mavi Bayraklı Tesislerin temsilcileri katıldı. Sıfır atık mavi projesi kapsamında desteklenen bir çalışma ile beraber, denizlerin temizliğine dikkat çekmek için bir farkındalık oluşturma amacı ile 9. kez düzenlenen etkinliğe, yoğun bir katılım gerçekleşti. Alanya Tersanesi önünde ve çevresinde dip taraması yapan ekiplerin deniz dibinden çıkarttıkları atıklar sörfçüler ve Alanya Belediyesi Wasteddin Atık Alım Teknesi yardımı ile toplandı.

YÜCEL: “MAVİ VATAN DENİZLERİMİZİ KORUMAK EN ASLİ GÖREVİMİZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada deniz temizliğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı; “Turizm Cenneti Alanya’mız, en çok mavi bayraklı tesis ve plajların bulunduğu Antalya’daki 2. Kenttir. Ayrıca, Türkiye’deki tek mavi bayraklı Engelsiz Halk Plajı’mızda 3. kez Mavi Bayrağı göndere çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu da gösteriyor ki, Alanya’da denizlerimiz tertemiz olduğu gibi hem belediyemiz hem de Alanya halkı deniz temizliğine önem vermektedir.

Dünyadaki deniz kirliliğinin yüzde 80’i insan kaynaklı. Alanya Belediyesi olarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği her yıl daha da geliştirerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Mavi Vatan denizlerimizi korumak, denizlerimize sahip çıkmak hepimizin en asli görevidir. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

Konuşmaların ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, destek veren kurum ve kişilere sertifikalarını takdim etti. 2016 yılından itibaren etkinliğin su altı fotoğraflarının çekimini yapan Ferit Altürk’ün su altı fotoğraf sergisi açılışı ve su sporları gösterileri yapıldı. Program milli sporcu Furkan Yılmaz’ın Flyboard şovu ile sonlandı.