Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada, sanığın ağabeyi Ümit S. ve sanık avukatı hazır bulundu.  Tutuklu Süleyman S. ise duruşmaya Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Alanya’da yapılan kontrollerde 190 şahıs sorgulandı Alanya’da yapılan kontrollerde 190 şahıs sorgulandı

ANNEMİN CESEDİ ÖNÜME DÜŞTÜ”

Annesini öldüren kardeşi Süleyman S.’den şikayetçi olduğunu söyleyen Ümit S., “Cinayetten bir gün önce annemle konuşmuştuk. Doktora gidecektik. Bir şey istiyor musun dedim. ‘Bana bir şey yapmasından korkuyorum’ dedi. Sonra sabah aradım telefonu açmadı. Gece uyuyamadım. Sabah eve gittim. Kapıyı kimse açmayınca çilingir çağırdım ve eve girdik. Yatak odasına girdim. Elbise dolabını açtığımda annemin kanlı cesedi önüme düştü. Neden böyle bir şey yaptı. Ben geceleri uyuyamıyorum. Kardeşimden şikayetçiyim. Psikolojik sorunu yoktu ama uyuşturucu kullanıyordu. En ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Tanık olarak dinlenen sanığın arkadaşı Ahmet K. ise, “Ceset bulunmadan 1 gün önce Süleyman beni aradı. ‘Ben bir şey yaptım sır tutar mısın’ dedi. Bende tutamam bana anlatma dedim. Eski eşine bir şey yaptı diye düşündüm. Çünkü eşiyle de sürekli tartışma yaşıyordu. Bana telefonda polisler bir şey yakalarsa deniz kenarında kendimi öldürüp denize atacağım demişti” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın akıl hastası olup olmadığıyla ilgili rapor alınmasına ve tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı 7 Mart 2024 tarihine erteledi.