Başkan Tavlı’dan TOKİ projesi için güzel haber Başkan Tavlı’dan TOKİ projesi için güzel haber

Daha önce bölgede yapılan 13 sondaj çalışması başarısız sonuçlanırken, son sondajda bulunan su kaynağının mahallenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğu belirlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Alanya Orhan Mahallesi'nde özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu sorununa çözüm üretmek için sondaj çalışması başlattık. Gerekli tüm işlemleri en kısa sürede tamamlayarak bölge halkımızı temel ihtiyacı olan içme suyuna kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.

Orhan Mahallesi Muhtarı İsmail Uyar ise, 47 yıldır süregelen su sıkıntısının kendisi için de bir ömür boyu devam ettiğini belirterek, "Burada 47 senedir su sorunu yaşanıyor. Şöyle ben 47 yaşımdayım ve doğduğumdan beri su sıkıntısı yaşanıyor. Belki daha da eskidir ama doğmadığım için daha eskiye gitmeyeyim. Buraya 11 sondaj vuruldu. 12’nci sondajda su çıktı fakat yetersiz kaldı. 13’üncü de de 330 metreye indik su bulamadık. 14’üncüsünde su çıktı. Bölgede analizleri yapıldıktan sonrada su mahalleliye verilecek. Ben yıllardır yaşanan sorunu çözüme kavuşturan ASAT ekibine ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanımıza teşekkür ederim" dedi.

ASAT tarafından gerçekleştirilen son sondajdan elde edilen su yapılacak analizler sonucu mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacağı öğrenildi.