Alanya Ak Parti artık Başkan Yücel’i desteklemiyor. Alanya Kentsel Dönüşüm İnşaat ve Ticaret Anomim Şirketi ( ALKENT) yönetiminden Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı da ayrıldı.

Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı seçimlerde aday olarak Mustafa Toklu’yu aday çıkarması ile Başkan Yücel’e verdiği destekleri geri çekiyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarını yönetmek için kurulan ve diğer siyasi partilerin de yer aldığı bir yönetim oluşturulan ALKENT’in yönetimi sadece Alanya Belediyesi’ne kaldı.

AK Parti Başkanı Tavlı “İstişarelerimizi sık sık sürdüreceğiz” AK Parti Başkanı Tavlı “İstişarelerimizi sık sık sürdüreceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İyi Parti, daha sonra kurulan su şirketi yönetimine alınmadıkları için ALKENT yönetiminden ayrılmışlardı. Son olarak Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı da yönetimden ayrılma kararı aldı. Böylece ALKENT yönetimi sadece Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e kaldı.

Önceki gün Alanya Belediye Meclisi’nde konuşan Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, “Bizim Alanya Belediye Başkan Adayımız Mustafa Toklu’dur” demiş, bu açıklama başta Adem Murat Yücel olmak üzere MHP kanadında adeta soğuk duş etkisi yaratmıştı.