Bayram tatili süresince sağlık hizmetlerinin aksamaması için gerekli düzenlemeleri yaptıklarını aktaran Başhekim Doç. Dr. Güler, “Tatil süresince hizmet verecek olan tüm ünitelerimizde hastane yönetimimizle birlikte gerekli tedbir ve önlemlerimizi aldık. İnsan gücü ve tıbbi donanım yönünden sağlık hizmetlerinin aksamaması adına gerekli birimlerimize personel desteği sağlanacaktır. 9 günlük idari ve bayram tatili süresince toplamda; 434 hekim, bin 116 hemşiremiz, 674 temizlik personeli, 207 tıbbi sekreterimiz, 18 danışma, 207 güvenlik, 18 santral 36 şoför, 27 teknik serviste hizmet veren sağlık çalışanlarımız hasta ve hasta yakınlarımıza sağlık hizmeti sunmak için görevi başında bulunacaktır. Acil servisimiz, her türlü sağlık ihtiyacınıza zamanında cevap vermek amacıyla 24 saat kesintisiz hizmet vermeye devam edecektir. 9 günlük bayram tatili süresince toplamda 2 bin 737 sağlık personelimizle birlikte 7/24 kesintisiz sağlık hizmetinin sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

KURBAN BAYRAMINDA BESLENME VE SICAK HAVAYA DİKKAT!

Kurban Bayramında beslenme düzenin önemine ve sıcaklara da dikkati çeken Başhekim Yılmaz Güler, “Bayram süresince vatandaşlarımıza tavsiyemiz ağır ve yağlı gıdalardan uzak durmaları,  etleri dinlendirdikten sonra tüketmeleri yönündedir. Sebze ve sıvı tüketimine özen göstermeleri, fazla tatlı tüketiminden ise kaçınmalılardır. Özellikle öğle sıcaklarında yaşlılarımızdan, tansiyon ve kalp hastalarımızdan ricamız dışarıya çıkmamaları, sıcaktan korunmalarıdır“ ifadelerine yer verdi. 

‘KURBAN KESİMİNİ KASAPLARA BIRAKALIM’

Alanya'da salgın korkusu! Vatandaşlara uyarı yapıldı Alanya'da salgın korkusu! Vatandaşlara uyarı yapıldı

Bayramda kurban kesimi nedeniyle yaralanmalara da dikkati çeken Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, “Hayati damarlara zarar verecek ya da uzuv kayıplarına yol açabilecek ciddi yaralanmalar yaşamamak adına lütfen kurban kesim faaliyetini bu konunun uzmanı olan kasaplara bırakalım. Kendiniz ve sevdikleriniz için gereksiz yere Kurban Bayramı’nda yaralanmaların önüne geçmiş oluruz Bu vesileyle Bayramı'nın tüm vatandaşlarımıza başta sağlık, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyor, herkese iyi bayramlar diliyoruz“ diye konuştu.