Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, federasyonun 10 .’ncu yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada kuruluş günlerinden bugüne süreci anlattı. Antalya, Isparta, Burdur, Alanya, Kemer, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, İskenderun, Hatay  ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yapan  gazeteciler cemiyetlerinin üyesi olduğu federasyonun 10. Yılında büyüyerek yoluna devam ettiğini kaydeden Coşkun açıklamasında şunları şöyle dedi: 

“2013 Yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt YENİ ‘nin girişim ve çabalarıyla,  yasal olarak kuruluş hazırlıklarını tamamlayan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti,  Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Derneği‘nin “KURUCU CEMİYETLER” sıfatıyla merkezi Antalya’da bulunan “AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU”12 EYLÜL 2013 günü resmen kurulmuştur. Federasyonumuzun üyesi bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu başta olmak üzere ülkemizde faaliyet gösteren birçok meslek örgütleri tarafından “YAPTIĞI  FAALİYETLERLE” dikkat çeken AGF taraftan kendi bölgesinde çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan ulusal ve uluslar arası alanda mesleki konularda tavır ve görüş geliştirmektedir.

Covid-19 döneminin acımasız, kalıcı küresel ekonomik ve sosyal olumsuzlukları nedeniyle sektörümüzün yaşadığı sorunlar, medyanın işlevini düzenleyen yönetmelik ve uygulamalar son yıllarda mücadele ettiğimiz önemli konulardan olmuştur.

FEDERASYON’umuz  acısını hala yüreklerimizde hissettiğimiz  Kahramanmaraş merkezli depreminden HATAY, KAHRAMANMARAŞ,  OSMANİYE ve İSKENDERUN Cemiyetlerimiz’in de çok büyük sorunlar yaşaması nedeniyle bölgesel istişare toplantılarında ise aksamalar yaşanmaktadır. Bir araya gelmeler yaşanmasa bile uzaktan temaslar ile sektörel sorunların takipçisi olmayı sürdürmekteyiz. Bölgesel sorunlarımızı  biliyor ve çözümlenmesi için ciddi adımlar atıyoruz.’

14 yaşındaki kedi, kadınları hastanelik etti 14 yaşındaki kedi, kadınları hastanelik etti

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılında 10. Kuruluş yılımızı kutlamak bizler için ayrı bir onurdur. 10. Yılda gazetecilik mesleğinin geleceğine yönelik kaygılarına karşı mücadelemiz sürecektir. Bölgesel güç birliği için destek veren başta kurucularımız olmak üzere federasyonumuzun gelişmesine destek veren herkese ayrıca teşekkür ederim.’