9 Aralık 2017 tarihinde dönemin Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından temeli atılan ve bir türlü bitirilemeyen Alanya'nın yeni belediye sarayı binasının, Alanya Üniversitesi'ne tahsis edilmesi gündemde. İddiaya göre Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, önceki dönem başkanı Yücel tarafından yapılan binayı, çok büyük olduğu gerekçesiyle üniversiteye devretmek istiyor. Özçelik daha önceki açıklamalarında da "Yeni bina bizim için çok büyük, bina ile ilgili planlarımız var" demişti.

TAHSİN BİNER HAKLI ÇIKTI

Alanya’da içi beni yakar, dışı Liçi! Bakması ücretsiz, fiyatı ise… Alanya’da içi beni yakar, dışı Liçi! Bakması ücretsiz, fiyatı ise…

Geçtiğimiz yıl Zafer Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Dr. Tahsin Biner, yeni yapılan belediye sarayının ileri derecede israf bir proje olduğunu ifade ederek “Asla ve asla o bina Alanya Belediye Sarayı olmayacak. 400 milyon TL para harcandı oraya. Harcanan parayla bu şehrin çok fazla sorunu hallolurdu” demişti. Vatandaşlar ise büyük bir israfa yol açan eski başkan Yücel’in bu sözde Mega Projesi’nin bitirilememesi sebebiyle duruma tepki göstermişti.