Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent genelinde imar yollarını açmak için başlattığı çalışmalara devam ediyor. Ekipler, Çıplaklı Mahallesini kuzeyden Oba Çarşamba Caddesi’ne bağlayan 20 metre genişliğindeki imar yolunda altyapı ve istinat duvarı yapımını sürdürüyor.

ÇARŞAMBA CADDESİ’NE YENİ KAVŞAK VE SİNYALİZASYON

Yol çalışmasının Hayri Doğan Caddesi’nin Çıplaklı’ya bağlanan bölümünde devam ettiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çarşamba Caddesinden Çıplaklı Mahallesine bölünmüş yol olarak yeni yolu hizmete sunacaklarını söyledi. Çalışmalar kapsamında Çarşamba Caddesine yeni kavşak ve sinyalizasyon sistemi yapacaklarını söyleyen Başkan Yücel, “ Özellikle Oba Mahallesi’nde trafik yoğunluğunu ve kaza riskini en aza indirmek için çalışma yürütüyoruz. Söz konusu Çarşamba Caddesi trafik yoğunluğu çok fazla olan bir cadde. Bunu göz önüne alarak burada bir kavşak çalışması yapacağız.” dedi.

ÇARŞAMBA CADDESİ’NDE ARAÇ VE YAYA GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR

Bölgeye Hayri Doğan Caddesi ve Portakal Caddesi’nden sonra üçüncü imar yolunu kazandıracaklarını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çıplaklı ve Oba’yı bağlayacak olan yolun bölgenin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Başkan Yücel, “Şu an imar yolunda altyapı çalışması yapılıyor. Ardından orta refüj ve kavşak çalışması yapacağız. Kavşak ve bölünmüş yol ile bölgede hem trafik kontrol altına alınmış olacak hem de güvenli bir alternatif yol hizmete girmiş olacak. Sinyalizasyon sistemi ile araç ve yaya güvenliği de sağlanmış olacak.  Yeni imar yolunun bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.