Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, seçim çalışmalarına dolu dizgin devam ediyor. Hafta sonunda Alanya’nın Dim bölgesindeki kırsal mahalleleri ziyaret eden Başkan Yücel, gittiği her mahallede sevgi gösterileriyle karşılandı. Başkan Yücel, hafta sonunda sırasıyla Bıçakçı, Akçatı, Uğurlu, Üzümlü, Öteköy, Taşbaşı, Bucak Ve Dimalacamii Mahallelerini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yücel’e AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, Mhp Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, Demokrat Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Lök, Anadolu Birliği Partisi Alanya İlçe Başkanı Şükrü Güneri ve Ülkü Ocakları Başkanı Abdülhadi Yüksel de eşlik etti.

“HER ZAMAN BURADAYDIK, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyaret ettiği mahallelerde vatandaşlara hitap eden Başkan Yücel, kendisini her zaman Torosların bir evladı, Alanya’nın öz oğlu olarak gördüğünü belirtti. Dim Çayı Vadisine her gelişinde kendisini evinde hissettiğini söyleyen Başkan Yücel, “Dün de buradaydık. Bugün de buradayız. Yarın da burada olacağız. Dim Çayı Vadisi'nde olduğumuz zaman kendimi hep kendi yöremde hissediyorum” desteklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

“ANTALYA VE ALANYA İÇİN ALTIN ÇAĞ BAŞLIYOR”

Antalya’nın Kepez ilçesinde 3 dönem belediye başkanlığı yapan Hakan Tütüncü’nün de Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Alanya ve Antalya’ya hizmet aşkıyla yola çıktığını hatırlatan Başkan Yücel, “Hakan Başkan da bizler gibi azimli, gayretli ve Antalya'ya, Alanya'ya değer katacağını bildiğimiz bir isim. Hakan başkanımızla gerçekten çok çalıştık, çok emek verdik. Bu şehirde yaşayan tüm insanların mutlu olabilmesi için büyük gayretler gösterdik. Umuyoruz ki Antalya’da da Alanya’da da muzaffer olacağız” ifadelerini kullandı.

Alanya'da yeni dönemin ilk encümen toplantısı yapıldı Alanya'da yeni dönemin ilk encümen toplantısı yapıldı

56 KAT BÜYÜYEN BİR ŞEHRE DÖNÜŞTÜK

Alanya’nın 2014 yılında yürürlüğe giren Bütünşehir Yasası ile 56 kat büyüdüğünün altını çizen Başkan Yücel, “Alanya sadece Dinek ile Oba arasındaydı. 56 Kat büyüyen bir coğrafya hasıl oldu. Biz de o dönem içerisinde çok güzel yapılanarak bu şehre en iyi hizmeti üretmek ve insanların hayat konforuna daha fazla yardımcı olabilmek için Alanya Belediyesi olarak var gücümüzle çalıştık. Her tarafta yapılanarak ve kurumsallaşarak ülkemizin en başarılı belediyelerinden biri olduk” dedi.

BÜYÜKŞEHİR YOKLUĞUNU HİSSETTİRMEMEYE ÇALIŞTIK

Bugüne kadar yapılan ziyaretlerde gördüğü, işittiği sorunların hemen hemen yüzde 50’den fazlasının Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki işler olduğunu söyleyen Başkan Yücel, “Gittiğim yerlerdeki sorun ve taleplerin neredeyse yüzde 50’ye yakını Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Yani benim görev tanımlamamda olmayan işler.  Ben bu zaman dilimi içerisinde görev tanımlaması bizde olmayan birçok işi yaptım. Neden, çünkü vatandaşım mağdur oluyor. İnşallah Antalya Büyükşehir'de de ben Hakan Başkanın kazanacağına inanıyorum. Eski günlerimize Hakan Başkanımızla döneceğimize olan inancım tamdır” diye konuştu.