Haber - Burak ÖZTUNÇ

Antalya’da görevinden el çektirilen Aksoy’a yakınlığı ile bilinen bir çok ilçe MHP Başkanları da aynı taktikle görevlerine son verileceği gelen haberler arasında. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanlığı görevinden 16 Mayıs 2016 tarihinde alınan Ali Adnan Kaya’nın yerine Mustafa Aksoy’a görev verilmişti. Eski Başkan Aksoy'un yerine Muhasebeci Hilmi Durgun getirildi. Aksoy basın açıklamasında görevinden ayrıldığını kamuoyuna şu şekilde duyurdu.

"Değerli Antalyalı hemşehrilerim, yol yürümekten her zaman onur ve gurur duyduğum dava arkadaşlarım; liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in takdirleriyle yürütmekte olduğum Antalya İl Başkanlığı görevim bugün itibariyle gördüğüm lüzum üzerine ve sağlık sebeplerimden dolayı bırakıyorum. Herkesin bilmesini isterim ki ömrümü adadığım Türk Milliyetçiliği ve Türk İslam Ülküsü davama hizmet etme kararlılığım bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir. Şahsıma güvenerek İl Başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk Dünyasının ve milliyetçi ülkücü hareketin bilge lideri Genel Başkan'ım Sayın Devlet Bahçeli Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar; ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim.

Görevimiz boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcılarımıza, MYK ve MDK Üyelerimize, İl yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma, ülküdaşlarıma ve her biri birbirinden değerli hemşehrilerime bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla... "