Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Teşkilatı, dün akşam dev bir iftar sofrası kurdu. Beş binin üzerinde  partili ve vatandaşın katıldığı iftar sofrası, Cuma Pazarı içinde bulunan MHP İlçe Teşkilatının da olduğu binanın önünde kuruldu. İftar programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, MHP Antalya milletvekili adayları, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, oda başkanları, muhtarlar ve partililer katıldı.

İftar programında konuşan MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, tüm davetlilere teşekkür ederek, “15 gün sonra 24 Haziran genel seçimlerinde cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri için hep beraber sandık başına gideceğiz. Bizler de MHP olarak genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin önderliğinde ülkemizin, milletimizin bekası için liderimiz tarafından yol başçılığı yapılmış, oluşturulmuş olan cumhur ittifakına hepinizden destek bekliyoruz. Millet aklı, cumhur ittifakı diyoruz.

Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz’da yaşanan bir ihanet ve darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştık. Bölücü FETÖ mensupları bu milletin vergileriyle alınmış uçaklarıyla, helikopterleriyle, tanklarıyla, toplarıyla, silahlarıyla bu millete silahlarını doğrulttular. Bu milletin evlatlarına kurşun attılar. Bu ihanet girişimi neticesinde 251 şehit, binlerce gazi ile bu darbe girişimi milletimizin feraseti, liderimiz Bahçeli ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşu ile atlatılmıştı. Dolayısıyla da cumhur ittifakı bu ihanet gecesinde doğal mecrasında kendiliğinden oluşmuş bir ittifaktır. Dolayısıyla da ülkenin, milletin bekası, dirliği için 1071’de Sultan Alparslan tarafından Anadolu’nun fethedilmesinden itibaren yine 1453’te İstanbul’u Fatih Sultan Mehmet’in fethetmesi, yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği Çanakkale, Kurtuluş Savaşı mücadelesinin intikamını almak isteyen bölücü hainler işte bu 15 Temmuz girişimini başlatmışlardı. Bunların hepsinin hesabı 15 Temmuz gecesi soruldu fakat dış güçler hala Türkiye üzerindeki emellerinden vazgeçmiş değil. Her gün yeni bir senaryoyu deniyorlar. Bundan dolayı ‘Su uyur, Türk uyumaz’ atasözümüzde olduğu gibi hepimizin uyanık olması lazım. Bundan dolayı da hepinizin cumhur ittifakına ve MHP’ye desteklerini bekliyorum.” dedi.

MHP Antalya Milletvekili adayı Hüseyin Yıldız da, “Bize ‘Siz neden cumhur ittifakına destek veriyorsunuz’ diye soruyorlar. Biz tek bayrak, tek devlet, tek bayrak, tek dil diyen insanlar için cumhur ittifakı diyoruz. PKK terörünün, son terörist yok edilinceye kadar mücadele eden, bunu da herkes görecek diyen liderleri için cumhur ittifakı diyoruz. ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliği sınırlarında başlamaz. Sınır dışında başlar’ diyen Bahçeli ve Erdoğan için cumhur ittifakı diyoruz. Afrin’de, Zeytin Dalı Harekatı’nda Kuzey Irak’ta, Kandil’de ve askerlerimizin, polislerimizin mücadele ettiği, son terörist bitene kadar da sürecek olan terör uygulamalarından dolayı Bahçeli, Erdoğan diyoruz. İnşallah bu birliktelik Zeytin Dalı Harekatı’nda 5 bin telefat veren PKK’nın sonunu Kandil’de Türk bayrağı dikerek her beraber sağlayacağız. Biz bunun için cumhur ittifakı diyoruz. Teröristleri koruyan, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gerek yok’ diyen, ‘Afrin’e girmeyelim, orada Türk askeri şehir verir’ diyenlere inat cumhur ittifakı diyoruz.

Zeytin Dalı Harekatı’nda, Kandil’de operasyonlarımızı yapan askerlerimizin başındaki generalimizin apoletlerini sökeceğiz diyenlere karşı cumhur ittifakı diyoruz. ‘TRT’yi satacağız, TİKA’yı kapatacağız’ diyenlere terörizmi lanetleyemeyenlere karşı cumhur ittifakı demeye devam edeceğiz. Zulme karşı Suriye’de 1 milyon insanı kaybeden ülkemize sığınan Suriyelileri, Türkiye’den kovmak isteyenlere, ‘Ülkemizde ne işi var’ diyenlere karşı cumhur ittifakı diyoruz. Türk milleti bugüne kadar zorda olan kendi yönetimleri tarafından zulme uğrayan hiçbir milleti dışarda bırakmamıştır. Bundan sonra da bırakmayacaktır. Bundan utananlar, bunu kabul etmeyenler Allah’ın, Türk milletinin karşısında da 24 Haziran’da inşallah mahcup olacaklar. Hepiniz bu süreci izliyorsunuz. Yüzleri kızarmadan, hiçbir haya duygusu içine girmeden MHP’ye ve Bahçeli’ye ve Türk milliyetçilerine saldırıyorlar. ‘Baston oluyorsunuz’ diyorlar. Türk milliyetçileri bundan önce kimseye baston olmadılar. Bundan sonra da kimseye baston olmazlar. Bastonluk yakışsa yakışsa bunu söyleyenlere yakışır” ifadelerine yer verdi.