Gazipaşa’da evliliğe ilk adım seminerleri sürüyor

banner18

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan “Evliliğe İlk Adım” seminerleri, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlerin katılımıyla İlçe genelinde devam ediyor.

banner94
Gazipaşa’da evliliğe ilk adım seminerleri sürüyor
27 Mart 2021 Cumartesi 11:50

HABER – Hasan KAYA

Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla düğün hazırlığı yapan ve yeni evlenen çiftlere yönelik başlatılan “Evliliğe İlk Adım, Huzurlu Aile Güçlü Toplum Güvenli Gelecek” projesi kapsamında, Gazipaşa İlçe Müftülüğü koordinesinde seminerler düzenleniyor. Bu kapsamda İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım” semineri düzenledi. Gazipaşa Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Uzman Vaiz Ayşe Koç tarafında zoom programı üzerinden 17/02/2021-17/03/2021 tarihleri arasında seminerler düzenlendi. Haftada 2 saat verilen seminerlere İlçemizden 3 aile katıldı.  Gazipaşa Müftüsü Yunus Erdoğan, 25/03/2021 Perşembe günü makamında, seminere katılan çiftlere Katılımcı Belgesi verdi.

Müftü Erdoğan: “Müftülüğümüzün toplumsal görevleri, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektir. Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktır. Bu bağlamda nişanlı ve yeni evli çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve Sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında “Evliliğe İlk Adım” seminerleri yapılması planlanmıştır. Dünya genelinde yaşanılan COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tedbirlere riayet edilerek seminerler yüz yüze yapılacağı gibi uzaktan eğitim yoluyla çevrim içi olarak da yapılmasının uygun olduğu görülmüştür. Nikah için başvuran çiftler öncelikli olmak üzere, yeni evlenen (en fazla 5 yıl evli) çiftlere yönelik gerçekleştirilecek olan “Evliliğe İlk Adım” seminerlerine katılmak isteyenlerin ve detaylarıyla ilgili bilgi almak isteyenlerin İlçe Müftülüğümüze müracaat edebilirler.29/03/2021 tarihinde başlayacak olan 3. seminere katılmak isteyenler Aile ve Dini Rehberlik Büromuza başvurabilirler” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.