Efsane başkan Yörük Mustafa’dan kongre daveti

banner18

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin genel kurul tarihi netleşti. 16 Haziran Çarşamba günü yapılacak genel kurulda bin 394 üye oy kullanacak. Kooperatif Başkanı Mustafa Şahin, yapılacak kongre öncesi üyelere genel kurula davet etti. Daha önce Mart ayında yapılması planlanan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulu korona virüs nedeniyle ertelenmişti.

banner94
Efsane başkan Yörük Mustafa’dan kongre daveti
11 Haziran 2021 Cuma 10:46

HABER – Hasan KAYA

Halk arasında Yörük Mustafa olarak bilinen Efsane başkan Mustafa Şahin, 16 Haziran Çarşamba günü gerçekleşecek olan kongrede tekrar aday olduğunu açıkladı.

Kongre ile ilgili Gazete Alanya'ya konuşan efsane başkan Şahin, göreve geldikleri ilk günden itibaren özveriyle çalıştığını ve kooperatifi saygın bir kimliğe kavuşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kooperatifimizin değerli üyeleri, 16 Haziran Çarşamba 2021 tarihinde Belediye Fuar Alanı’nda yapacağımız olağan genel kurulumuza mutlaka katılmanızı ve önümüzdeki 3 yıl sizlerin menfaati için alacağımız önemli kararlara destek vermenizi bekliyoruz. Değerli esnaf arkadaşlarım, 2001 yılında kuruş parası kalmamış, o günün şartlarında 400 milyar borçla devraldığımız, esnafa kredi bile veremediğimiz bir kooperatif devraldık. 2002 yılının 6. Ayında yani 1.5 yıl gibi kısa bir sürede yeniden kredi vermeye başladığımız kooperatifimiz bünyesinde kurmuş olduğumuz yardımlaşma fonu esnafımız ayakta tutarken, çıkarılan bir kanunla fon kapandı. Fonda biriktirdiğimiz 6 Milyon lira parayla şimdiki binamızı yaparak esnafımız geleceği için bir servet hazırladık. Tabi bu arada esnaflarımıza yardım yapabilmek adına kooperatife ESSAN EKK şirketini kurduk. Bu şirkete esnaflarımızdan hiçbir katkı almadık. Sadece kira gelirlerinden, salon gelirlerinden toplanan paralardan karşıladık. Pandemi nedeniyle, ayrıca kaza yapan, dükkanı kapalı olan, ağır hastalığı olan ve ayağı kırılan 212 esnafımıza geri dönüşsüz 182 bin 500 TL yardım yaptık. Şirket güçlü olsaydı bütün esnaflarımıza yardım yapacaktık. Biliyorsunuz daha önceki dönemlerde esnaflarımıza 200 bin lira geri dönüşümsüz yardımlar yaptık. Esnaflarımız şunu da bilmeli ki, Türkiye’de pandemi nedeniyle veya başına bir iş geldiği zaman esnafına yardım yapan tek kuruluştur”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.