“AVM inşaatının sonu kombi gibi olmasın”

banner18

Gazipaşa'da geçen Yıl Nisan ayında açılması planlanan AVM projesi müteahhit Uysal ve Gazisan Şirketi Başkanı Efe arasında meydana gelen anlaşmazlıktan dolayısıyla mahkemelik oldu. AVM projesinin sonunun da kombi gibi olacağından tedirgin olan birçok üye, yıllardır mahkemenin vereceği kararı bekliyor.

banner94
“AVM inşaatının sonu kombi gibi olmasın”
23 Şubat 2021 Salı 16:57

HABER – Hasan KAYA

Edinilen bilgilere göre Gazipaşa'da AVM müteahhidi Mustafa Uysal ile 184 üyeli GAZİSAN şirketi yaklaşık 1 yıl önce davalık oldu. 2017 yılında inşaatına başlanan GAZİPARK alışveriş merkezi, şirketin binaya onay vermemesinden dolayı bir türlü açılamadı. Bu konuda görüştüğümüz bazı üyeler Gazisan Şirketi Başkanı Hüseyin Efe’nin AVM istediğini fakat müteahhit Mustafa Uysal'ın AVM projesine ucuz diye iş merkezi olarak ruhsat almak istediği, bu nedenle mahkemelik olunduğu ifade edildi.

Bu yüzden geçen yıl Nisan ayında açılması planlanan AVM binası halen açılamadı ve 184 üye 1 yıl mağdur edildi. “İnşallah AVM projesinin sonu da kombi binaları gibi olmaz” diyen esnaflar bu konuda çok tedirgin olduklarını belirtiler. Mağdur esnaflar şimdi merakla mahkemenin AVM projesi için vereceği önemli kararın sonucunu bekliyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.