Keyaoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Türk Hava Kurumu’na bağışladığınız deriler, yaralı, hasta ve organ nakline, yarının güvencesi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesine, havadan yangın söndürme imkan ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ilk ve halen bu hizmeti sürdüren tek ulusal kurum, Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılamaktadır.

Kurbanlardan geriye kalan deriler ekonomiye can suyu oluyor. Türkiye genelinde yaklaşık 382 şubemiz makbuz karşılığı ve yetkili kişiler tarafından kurban derilerini alıyor. Ankara’da Genel Başkanlık’ta 10 kişilik uzman kadrodan oluşan ekibimiz bayram boyunca Call Center kuruluyor ve sabah 08.00/20.00 arası Türkiye’nin her yerinden gelen telefonlara cevap veriliyor.

Deri müteahhitlerinden aldığımız tuzu toplama merkezlerimizde isteyen vatandaşlarımız olursa ücretsiz olarak veriyoruz. Türkiye genelinde ortalama deri toplama konusunda uzman, derinin zayi olmasını nasıl önleyeceğini bilen 800 personelimiz çalışacak. Yaklaşık 250 araç yine Türkiye genelinde deri toplayacak.

Yine Türkiye genelinde bulunan 382 şubemiz kanalıyla deri toplama merkezlerine isteyen vatandaşlarımız kurban derilerini bağış yapabilir. Türkiye genelindeki köylere de imkânlar ölçüsünde gidilerek derilerin zayi, hamlak olmaması için toplanabilecek. Belediye ve kaymakamlıklarla birlikte çalışarak onların açtığı kesim merkezlerinden derilerimiz topluyoruz.

3 yıldır kazanıyordu: Durmuş Özgen ağalığı yine kaptırmadı 3 yıldır kazanıyordu: Durmuş Özgen ağalığı yine kaptırmadı

Alanya merkezi ve mahallelerde 20 araç ve 35 işçinin görev yapacağını, Türk Hava Kurumunun görevlendireceği kişiler tarafından deri toplama faaliyeti gerçekleştirileceğini belirten Keyaoğlu, 14’i resmi 6’sı özel araç toplam 20 araç ve 35 işçinin de merkez ve her mahallede görev yapacağını belirtmiştim. Deri toplama merkezimize teslim edilecektir. Şubemiz bayramın 2. Günü 17.06.2024 Pazartesi günü akşamı mesai bitimine kadar açık tutulacaktır. Türk Hava Kurumu Cumhuriyetin en önemli kurumlarından biridir, bu önemli kurum bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da halkın hizmetinde olacaktır.

THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur. Sizlerin de böylesine manevi bir hazzı bizimle yaşamanız, toplumsal dayanışmayı, memleket ve ülkesiyle birlikte paylaşma bilincini göstermeniz için, birlik beraberlik ve bütünlük gününde kurban derilerini bekliyoruz. Hayırlı Bayramlar dileriz. Lüzumu halinde 0 242 513 39 66, 0 505 876 14 33, 0 532 577 41 96 telefonlardan ulaşılabilir.”