SÜNNET HİZMETİ STERİL BİR ORTAMDA YAPILIYOR

Sünnet organizasyonunda çocukların kirveliğini Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel yaparken organizasyona Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan, aileler ve çocukları katıldı. Belediye’ye başvurarak kayıt yaptıran ailelerin gelmesiyle birlikte sünnet programı dua töreni ile başladı. Aileler ve çocuklar, Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde uzman sağlık personelleri tarafından, hijyenik ve steril ortamda, sağlık kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen sünnet hizmetinden sırayla yararlandı.

ÇOCUKLARIN KİRVELİĞİNİ YÜKSEL YAPTI

Alanya Belediyesi Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde düzenlenen organizasyona katılan Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel çocukların kirveliğini yaparken ailelerin bu mutlu gününe ortak oldu. Yüksel, sünnet olan çocuklara oyuncak araba, sünnet kıyafetli ve çerçeveli hatıra fotoğrafı hediye etti.

YÜKSEL: “8 YILDA 1400 ÇOCUĞUMUZ BU HİZMETİMİZDEN FAYDALANDI”

Çocuklara kirvelik yapan Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz tatilinin başlamasıyla birlikte periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz sünnet organizasyonlarımıza devam ediyor. 150 çocuğumuzu bu organizasyonda sünnet ettiriyoruz. 2022-23 yılı eğitim yılı öncesi son sünnet organizasyonumuzu gerçekleşirdik. Bu yıl toplamda 400 çocuğumuza bu hizmeti verdik. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’müzü faaliyete geçirdiğimiz 2014 yılından bu yana 1400 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Alanya Belediyesi çocuklarımızın sadece bu organizasyonunda değil her an yanında. Onlara ETÜT, kreş, yurt gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Çocuklarımızı burada sadece sünnet ettirmiyoruz. Aynı zamanda çocuklarımızı çeşitli hediyelerle de mutlu ediyoruz. Bu eğitim öğretim yılında bütün çocuklarımıza başarılar dilerim.”