Bakan Şimşek’in kamuda kemer sıkma konusunda kararlı adımlar atılacağını “Kimse bana ek ödenek için gelmesin” söyleminin ardından Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yükünü hafifletecek proje olan 200 Yataklı Devlet Hastanesine dikkat çekildi. İnşaat çalışmasına 13 Nisan 2023’te başlanan ve 1 Aralık 2024’te tamamlanması taahhüt edilen proje tasarruf tedbirinden etkilenmeyecek.

Çalışmaların sürdüğü o dönem 740 milyon liraya ihaleye verilen hastanede sorun olmadığını belirten Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, “İl Sağlık Müdürlüğümüz ile irtibat halindeyiz. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da Ankara nezdinde yatırımlarımızı takip edip destek veriyor. Payallar’da planlanan yatırımımız sürmekte herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil” dedi.

Alanya’da park sorunu, mahalleliyi çileden çıkardı Alanya’da park sorunu, mahalleliyi çileden çıkardı

Tavlı, “Hastanemiz açılınca 25 yoğun bakım yatağı, 10 palyatif yatağı sayısı ile inşa edilecek. 60 bin metrekareyi aşan kapalı alana sahip olacak tesiste 7 ameliyathane, 67 poliklinik odası, 5 acil poliklinik odası,  endoskopi-bronkoskopi üniteleri, yanık ünitesi, 15 kişilik ayaktan kemoterapi ünitesi, uyku laboratuvarı ve diyabet merkezi ile hizmet verecek” şekilde planlandı bilgisini verdi.