Kol, bacak ve başı olmayan ceset bulundu Kol, bacak ve başı olmayan ceset bulundu

Alanya’da safari turları yerli yabancı birçok turistin sevdiği aktivitelerin başında geliyor. Turistler genellikle ilçede doğal yaşam alanlarını ziyaret etmek, yerel kültürleri keşfetmek ve doğal yaşamı gözlemlemek amacıyla safari turlarına yoğun ilgi gösteriyor.

Her yıl dünyanın birçok ülkesinden binlerce turisti ağırlayan Alanya’da Safari adı verilen turlar büyük ilgi görüyor. Kısa bir tur bilgilendirmesinin ardından araçlarla doğa yoluna çıkılan turlar turistler için farklı bir eğlence imkanı sunuyor. En az 3 saat süren safari turlarına en çok Ruslar, İngilizler ve Alman turistler ilgi gösteriyor. Alanya’da da geçen yıla oranda yüzde 20 oranında artan safari tur fiyatları bu kişi yıl başı 750 TL’den başlarken çocuklarda ise bu rakamlar 650 TL’yi gösteriyor.

Alanya’da en çok ilgi gören doğa aktivitelerinin bir diğeri ise yamaç paraşütü olarak kayıtlara geçti. Yapılan araştırmalara göre yamaç paraşütü yapmak isteyen bir turist ortalama bin 500 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Zipline Rafting gibi diğer aktivitelerde ise fiyatlar yine bin 500 TL’den başlıyor.