Belediye Halk Bahçesi ve halk plajları hakkında da meclisi bilgilendiren Başkan Özçelik, “Propaganda dönemimiz içerisinde halk kafeler ve halk lokantaları yapacağımızı, plajlarda halkımızın ücretsiz kullanabileceği alanlar oluşturacağımızı demiştik. Çay bahçesi diye bildiğimiz kısmın planlamaları bitti. 12 Temmuz’da inşaat ihalesine çıkacağız. Bir aksilik olmazsa da Eylül sonu Ekim başı gibi burayı açacağız. Taahhüt ettiğimiz gibi vatandaşların uygun fiyatlı oturup, yiyip, içip, vaktini geçirebileceği bir alanı açmış olacağız. Ayrıca iki tane daha bölgede arkadaşlarımız çalışmasını bitirmek üzere. Birisi doğu, birisi batı tarafında iki yer daha yapacağız” dedi. Meclis Üyelerine halk bahçesi ve yeni faaliyete geçen halk plajlarının görsellerini slayt olarak gösteren Başkan Özçelik, “Burası Keykubat’ta Wien Otel’in önü diye tabir ettiğimiz bölge. Buranın temizliğini yaptık. Buradaki ALTİD büfesini koymadık, ücretsiz olarak vatandaşımızın kullanımına açtık. İlk etapta şezlong sayımız yetersiz gibi durmasına rağmen onları da tamamlayacağız. Belirli bir bütçe içerisinde götürmeye gayret ediyoruz. Elikesik’te de aynı şekilde hizmete başladık. Orada da vatandaşlarımız ücretsiz olarak buradan yararlanmaya başladılar” diye konuştu.

TOSMUR SAHİL BANDI VE YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR

Enflasyon tsunamisi Alanya'yı vurdu: Boğulmamak için çırpınıyorlar Enflasyon tsunamisi Alanya'yı vurdu: Boğulmamak için çırpınıyorlar

Gündeme dair açıklamalarına devam eden Başkan Özçelik, “Tam turizm sezonu ortasında Tosmur tarafında devam eden kaldırım çalışmaları ile ilgili en son görüşmelerimiz sonucunda 20 Temmuz’a kadar orada inşaat faaliyeti kalmayacağı ve temiz bir görünüme getirileceğini müteahhit firma ile karara bağladık. Sadece kamera aksanı, montajı bir süre devam edecek ama önceliğimiz oradaki kirlilik ve inşaatın ortadan kalkmasıydı. Onunla ilgili da mutabakata vardık. Yeni Belediye Hizmet Binası ile ilgili görüşmelerimizi de devam ettirdik, ettiriyoruz. Acil ödemelerini yapıyoruz. Aksilik olmazsa, bir yerden farklı bir sıkıntı çıkmazsa muhtemelen Eylül ama en geç Ekim meclisimizi nasip olursa yeni hizmet binamızda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.