Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’da beldeden mahalleye dönüşen büyük mahallelerde yeni içme suyu şebeke hattı yapım çalışmalarına devam ediyor. İller Bankası kredisiyle Türkler, Kargıcak, Konaklı ve Kestel mahallelerine 89 bin 370 metre içme suyu isale hattı çalışması kapsamında Payallar, Bektaş, Oba ve Tosmur mahallelerinde de yeni hatlar yapılacak.

Alanya heyetinden Londra çıkarması Alanya heyetinden Londra çıkarması

OTELLER VE TURİSTİK SİTELERE YENİ HAT

Türkler Mahallesi’nde proje kapsamında bulunan 34 otel ve siteler için planlanan yeni isale hattının yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Turizm bölgesine yapılan yeni şebeke hattı ile otellerin ve sitelerin tek hattan beslenmesi sağlanacak. Mevcut hat ise bölge yerleşimine hizmet edecek. Otel sahipleri ve bölge halkının talepleri doğrultusunda Türkler’e yaklaşık 13 bin metre hat döşenerek 34 otele proje dahilinde abonelik verilecek. Ayrıca proje kapsamında her otele ultrasonik sayaç takılarak otellerin denetimi ile kayıp ve kaçak kontrolü de daha kolay takip edilecek.

MUHTAR ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Türkler Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin de yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, “Özellikle yaz aylarında turistik tesis ve tatil sitelerinin açılmasıyla birlikte yaşanan içme suyu sorunu bu çalışmayla artık ortadan kalkacak. Böylesine önemli bir alt yapı sorununu çözdüğü için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederim” dedi.