Kesin olmayan sonuçlara göre; Alanya’da 5 farklı okuldan 6 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.si oldu. Bir yanlış yaparak veya bir boş bırakarak şampiyonluğu kıl payı kaçıran öğrencilerinde olduğu öğrenildi.

Antalya’nın en iyi liseleri belli oldu! Alanya’dan o lisede listede Antalya’nın en iyi liseleri belli oldu! Alanya’dan o lisede listede

Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bireysel başarılar önemlidir ancak ilçemizin total başarısının yükselmiş olması çok daha önemlidir ki bu başarı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu önemli başarıda pay sahibi olan; Öğrencilerimize, öğretmenlerimize okul yöneticilerimize, velilerimize, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm çalışanlarına, Alanya Kaymakamımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve tüm çalışanlarına, bizimle işbirliği yapan üniversitelerimize, STK’larımıza, yerel yöneticilerimize ve her daim sesimiz olan basınımıza teşekkür eder şükranlarımızı sunarız. Sınava girsin ya da girmesin tüm öğrencilerimiz için yurt ve okul kontenjanlarımız mevcut olup önceliğimiz proje okulları ve meslek liseleridir. 8.Sınıftan mezun ettiğimiz 4785 öğrencimize lise hayatında başarılar diliyoruz.”