Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) Alanya’da yıl sonu sergisi açtı. Hatıra Sergisi adı verilen serginin açılışına Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kalite Geliştirme Genel Koordinatörü Hülya Demir, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Ömer Güllü, Alanya Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım CHP Meclis Üyeleri, partililer kursiyerler, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

Yaygın Eğitim Şube Müdürü Ömer Güllü, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Antalya ve ilçelerinde düzenlediğimiz ücretsiz kurslarda vatandaşlara MEB onaylı sertifikalar veriyoruz. Kurslardan başta kadılarımız olmak üzere çok sayıda vatandaşımız faydalanıyor. Birçok kursiyerimiz bu eğitimler sonucu meslek sahibi olurken, bazıları da hobi olarak katılım gösteriyor. Bu imkanları bizlere sunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Şehidimiz Alpay Aras, Alanya’da dualarla anılacak Şehidimiz Alpay Aras, Alanya’da dualarla anılacak

Alanya Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım ise, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde ilçemizde bu kursları düzenliyoruz. Görüyoruz ki vatandaşlarımız bu kurslara büyük ilgi gösteriyor ve güzel eserler ortaya koyuyor. İşbirliğimiz bundan sonra da devam edecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Davetliler, kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği ve göz nuru ile ortaya koyduğu eserleri yakından görme fırsatı buldu. Yapılan sanat eserlerine hayranlıkla bakan davetliler kursiyerlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.