Gebze’de yapılan Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı genel kurulunda vakfın yeni yönetimi belli oldu. Konya’dan Konya Olay Tv Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Soylu’nun vakıftaki genel başkan yardımcılığı görevi aynen devam etti.

Alanya’nın efsane başsavcısına ödül verildi Alanya’nın efsane başsavcısına ödül verildi

Türk Basının usta gazetecisi ve Dünya Gazetesi’nin de kurucusu olan merhum Nezir Demirkent’in öncülüğünde kurulan Türkiye’deki tüm gazeteciler cemiyetlerinin doğal üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı genel kurulu Basın İlan Kurumu’nun Bayramoğlu’ndaki tatil köyünde yapıldı.

Tek liste ile girilen seçimde Yılmaz Karaca genel başkanlığa yeniden seçilirken, eski yönetimden, Kemal Soylu,  Oğuzhan Bayrak Şahin Özer ve Mehmet Işık yeniden yönetimde yer aldı. Hakan Sezerer, Ahmet Oğuz, Mehmet Canbek, Musa Özdemir, Bahar Kaymakçı Erdoğan ve İslam Keleş’te yönetime giren yeni isimler oldu.

TGC Basın Vakfı’nda Avni Gelendost, Sermet Çuhadar, Mustafa Akköse, Ünzile Coşkun, Seçkin Kırarslan, Sami Özçelik, Murat Tanır, Necmi Pişkin, İsmet Köseoğlu, Ali Erkin Sarıoğlu ve Bülent Çelik’te yönetim kurulu yedek üyeliklerine getirilirken, Denetleme Kurulunda, İsmail Aydın, Şafak Erel, Bülent Özyazıcı. Danışma Kurulunda da İbrahim Şahin, Doğan Bostancı, Davut Uyar, Ceyhun Özer, Alaaddin Yakın ve Nergiz Süslü yer aldı.