Alanya’da ‘Mehmet Akif’ konferansı

banner18

Eğitim-Bir-Sen Alanya Temsilciliği İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıldönümü dolayısıyla “Milletin Sesi Mehmet Akif” konulu konferans düzenliyor.

banner94
Alanya’da ‘Mehmet Akif’ konferansı
12 Mart 2019 Salı 11:06

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Bekir Şirin’in konuşmacı olarak katılacağı konferans 15 Mart 2019 Cuma günü saat 20.00’de Ömer Halisdemir Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Eğitim-Bir-Sen Alanya İlçe Temsilcisi Abuzer Gündoğar yaptığı bir açıklama ile tüm Alanya halkını konferansa davet etti. Gündoğar, “Mehmet Akif, doğumunda, vefatında, en kötü zamanlarda, en umutsuz anlarda daima şahsiyeti ve eserleriyle bizlere ilham oldu, teselli olmuş, güç olmuş, motivasyon kaynağı olmuştur. Akif, vefatından beri Türkiye’de resmi bir teşvik veya zorlama olmadan çok sevilen, her fırsatta anılan, şiirleri ezbere okunan, halkta makes (yansıma) bulan, ismi her yere verilmek istenen nadide bir milli şahsiyettir. Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği olarak Ömer Halisdemir Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “Milletin Sesi Mehmet Akif” isimli konferans etkinliğimize tüm kültür sanat dostları davetlidir." dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.