Avusturya maçında attığı gollerle galibiyete katkıda bulunan milli futbolcumuz Merih Demiral, UEFA Disiplin Kurulu'ndan 2 maç men cezası aldı. Bu ceza ile birlikte Demiral, çeyrek finalde Hollanda'ya ve turnuvayı geçmesi halinde yarı finalde oynanacak karşılaşmada forma giyemeyecek.

BOZKURT HAREKETİNE CEZA

Demiral'ın Avusturya maçında ikinci golünün ardından yaptığı bozkurt işareti, UEFA tarafından "uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla" soruşturma başlatılmasına neden olmuştu. Disiplin Kurulu'nun verdiği karar ile Demiral'ın bu hareketi cezalandırıldı.

MİLLİ TAKIM'A BÜYÜK DARBE

Avusturya maçında attığı gollerle milli takıma galibiyeti getiren ve savunmadaki kritik rolüyle öne çıkan Merih Demiral'ın yokluğu, Hollanda maçında ve tur geçilmesi halinde oynanacak yarı final mücadelesinde milli takım için büyük bir kayıp olacak.

Alanyalı sporcu Türkiye 3’üncüsü oldu Alanyalı sporcu Türkiye 3’üncüsü oldu

MERİH DEMİRAL'IN CEZASINA TEPKİLER GECİKMEDİ

Demiral'a verilen 2 maç men cezası, futbol camiasında ve taraftarlar arasında büyük tepkilere yol açtı. Birçok kişi bu cezanın haksız olduğunu savunurken, Demiral'ın milliyetçi bir duyguyu ifade etmek için yaptığı bozkurt işaretinin cezalandırılmaması gerektiğini savundu.

Merih Demiral'ın bu cezayı ne kadar hak ettiği ve milli takımın bu durumdan nasıl etkileneceği ise önümüzdeki günlerde tartışılmaya devam edecek