Corendon Alanyaspor'da 30 Mayıs'ta yapılması planlanan ve çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 7 Haziran’da gerçekleştirildi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda gerçekleşen genel kurul çoğunluk aranmaksızın divan kurulu başkanı seçimiyle başladı. Ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla gündem maddelerine geçildi.

“ALANYASPOR HİZMET YERİDİR”

Toplantıda açılış konuşması gerçekleştiren kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, Corendon Alanyaspor'un yönetim tarzına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Başkan Çavuşoğlu, 13 yıldır aynı istikrarla kulüp yönettiklerini belirterek, “Alanyaspor'un gelir kaynakları 10 milyon TL. 10 milyon TL'ye Süper Lig'de ne iş yaparız? Bir tane yerli topçu alabiliriz. Süper Lig'de bu işler parayla dönüyor. 8 yılı bitirdik, 10 milyon TL sabit gelir kaynakları var bu kulübün. Bugüne kadar bu takımı Süper Lig'de nasıl tuttuğumuzu algılayamadılar. Kongre diyorlar, ben her sene kongre kararı alıyorum. Buyurun gelin, yüreğiniz yetiyorsa yönetim oluşturun devredelim. Benimle 13 yıldır yol yürüyen kadroda, yönetimde olan olmayan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepsi benim olduğum yerde yürüdüler. 13 yıldır Türkiye'de aynı istikrarlı başkan ve yönetimi uyum içinde olan yoktur. Biz arkadaşlarımızla beraber devam edeceğiz. Alanyaspor hizmet yeridir. Geçmiş dönem Alanyaspor'da yöneticilik yapanlara teşekkür ediyorum. Oraya gelenin herkeste emeği var. Orası emek verme yeri. Önümüzdeki dönem için çalışmalarımıza bugünden itibaren başlayacağız. İnşallah yine Fatih Tekke hocamızla devam edeceğiz. Ben, yönetime yeni katılan senle varız diyen arkadaşlarımıza da hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Taraftarlara, Alanyaspor'a emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KULÜBÜN BORCU 180 MİLYON TL”

Başkan Çavuşoğlu'nun açıklamasının ardından Alanyaspor Genel Koordinatörü Mevlüthan Çavuşoğlu faaliyet raporunu okudu. Ardından Alanyaspor kulübünün mevcut borcunun toplam 180 milyon 876 bin 155 TL olduğu açıklandı. Genel kurulda tek aday olarak seçime giren Hasan Çavuşoğlu oy birliğiyle kulüpte tekrar başkanlığa seçildi. Genel kurulun toplantısının ardından Başkan Çavuşoğlu ve yeni yönetim kurulu toplu fotoğraf çektirdi.

Genel kurulda yönetime seçilen isimler şöyle:

ASİL ÜYELER

Hasan Çavuşoğlu

Abdullah Çalış

Ahmet Cebeci

Ahmet Çiğdem

Ahmet Paşaoğlu

Ahmet Saz

Ahmet Tuncer

Ahmet Ali Yüksel

Anıl Ulaş Övençoğlu

Aycan Fenercioğlu

Bilal Gömeç

Burak Doğan Aydoğan

Cuma Bozkurt

Cuma Kadıoğlu

Enver Vural

Eray Erdem

Erdal Çelik

Fahri Gürses

Fazlı Ciğerli

Hamdi Üçdan

Hasan Sipahioğlu

Hasan Uysal

Hüsamettin Akyüz

Hüseyin Gümrükçüler

İsmet Erdemir

Kamil Köseoğlu

Mehmet Ali Işık

Mehmet Kuş

Mehmet Uslu

Oğuz Aydın, EURO 2024 kadrosuna davet edildi Oğuz Aydın, EURO 2024 kadrosuna davet edildi

Mehmet Asli Yetgin

Metin Fahri Özçelik

Metin Kırbıyık

Mevlüt Görücü

Muhammet Çetin

Muharrem Göçmenoğulları

Murat Topçu

Mutlu Andaç

Mustafa Yürekli

Muzaffer Barcın

Nihat Gözüdok

Nihat Tufan

Ramazan Caner

Sefa Ertuğ

Selami Fazlıoğlu

Serhat Doğan

Serkan Kaya

Seyfettin Yer

Veysi Aladağ

Yakup Şimşek

Yunus Emre Uzel

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

Ümit Hatipoğlu

Hüsnü Topal

Hüseyin Girenes