81 ilde bedava tatil! Antalya’da tatil nerede? Alanya’da tatil imkanı var mı? 81 ilde bedava tatil! Antalya’da tatil nerede? Alanya’da tatil imkanı var mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatilini Alanya’da geçirmek isteyen bir vatandaş, global bir acente vasıtasıyla Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde bulunan Haydarpasha Palace Hotel’de 2 kişilik rezervasyon oluşturdu. Yaptıkları rezervasyonun Almanya üzerinden yapıldığını ve Almanya pasaportu veya ikameti olmadığı sürece otele alınmayacaklarını öğrenen vatandaş rezervasyon yaparken ikameti Türkiye olarak seçmelerine rağmen yaptıkları rezervasyonun onaylanmadığını açıklamıştı.

Otelden yapılan açıklamada sorunun acenteden kaynaklı olduğu vurgulandı ve şu ifadelere yer verildi:

“Murat Y. isimli vatandaş, Agoda adlı online web sitesi üzerinden 18-21 Haziran tarihleri arasında vekil eden şirkete ait Haydarpasha Palace Hotel’de rezervasyon yaptırmıştır. Ancak rezervasyon yapılan acente Agoda ile Haydarpasha Palace Hotel arasında herhangi bir sözleşme bulunmaması nedeniyle şahıslara ait rezervasyon kayıtları Haydarpasha Palace Hotel’in sistem kayıtlarına işlenmemiştir. Kaldı ki vekil eden şirketin Agoda isimli firma ile çalışmadığı sözleşme örnekleri ve mail kayıtları ile sabittir. Üstelik gerçekleşen olay nedeniyle şahıslar bilgilendirilmiş olup asıl sorumluların acente olduğu, rezervasyonun yapıldığı acenteden teyit almaları gerektiği kendilerine iletilmiştir. Yine rezervasyon kayıtlarında şahsın isminin yanlış kaydedildiği de kendisi tarafından da bilinmektedir. Vekil eden şirket ile rezervasyon yapılan Agoda isimli acente arasında herhangi bir hukuki ilişki bulunmamaktadır. Söz konusu satış işlemi, vekil eden şirketin bilgisi ve rızası dışında yapılmıştır. Buna rağmen Murat Y. isimli şahıs satış işlemi nedeniyle acenteden teyit almadan vekil edenin ticari itibarını zedeleyecek şekilde açıklamalar yapmaktadır”