Tsunami uyarısı yapıldı! Alanya’dan da hissedildi

banner18

Yunanistan'ın Girit adasında 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Muğla, Antalya, Alanya ve İzmir'de de hissedildi.

banner94
Tsunami uyarısı yapıldı! Alanya’dan da hissedildi
12 Ekim 2021 Salı 13:31

Komşu Yunanistan'ın Girit adasında 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bazı vatandaşlar depremi Alanya’dan da hissettiklerini söyledi. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi, depremin yerin 2 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini açıkladı. Atina Jeodinamik Enstitüsü, depremin merkez üssünün denizde olduğunu duyurdu. Buna göre deprem, Girit'in doğusundaki Zakros köyünün 23 kilometre doğusunda, denizde gerçekleşti.

Habertürk'ün Atina muhabiri Taki Berberakis, adada yetkililerin tsunami uyarısı yaptığını duyurdu. Deprem Muğla, Antalya, Alanya ve İzmir'de de hissedildi. Yetkililer, şu an için kendilerine can kaybı veya hasarla ilgili bir bildirim gelmediğini açıkladı. Adanın genelinde panik yaşandığı, halkın sokaklara döküldüğü aktarılıyor. Yunanistan Silahlı Kuvvetleri'nin Girit’teki unsurlarının da, gerektiği takdirde devreye girmek üzere hazır bekletildiği açıklandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.