Ses getirdik! CHP Alanya’dan müdüre suç duyurusu

banner18

Gazete Alanya’nın yapmış olduğu ve Alanya’da bir okul müdürünün tepki çeken paylaşımıyla eleştirilmesi üzerine CHP Alanya’dan açıklama yapıldı. CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya’da bir ilkokul müdürünün İsmet İnönü hakkındaki sözleri ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

banner94
Ses getirdik! CHP Alanya’dan müdüre suç duyurusu
21 Ocak 2021 Perşembe 13:58

Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Uyar, sosyal medyadan sürekli olarak siyaset içerikli paylaşım yaparak velilerin ve vatandaşların tepkisini çekiyordu. Parti binasında açıklamalarda bulunan Coşkun Karadağ, Uyar’ın İsmet İnönü’ye yönelik sözleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Karadağ, “Bir okul müdürünün ikinci cumhurbaşkanımız, Lozan kahramanı, partimizin kurucusuna laf söylemesi bizi derinden üzdü. Söylediği laflar şunlar: ‘Devlet yönetmek ciddiyet ister.’ Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en ciddi cumhurbaşkanı, devlet adamı merhum İsmet İnönü’dür. İkinci lafı ise ‘Devlet adamı olmak saygınlık ister.’ İnönü saygınlığını dünyayı ispatlamış bir devlet adamıdır. Bu kişinin üçüncü sözü, ‘Görüntü ve durumu ciddiyet ister.’ Şahsın bahsettiği görüntü rahmetli cumhurbaşkanımız denize girerdi ve yaz mevsiminde çivileme atlama yapardı. Çok da meşhurdur onun atlayışı. Bu görüntüyü kendisi ciddiyetsizlik olarak algılıyor. Denize giren bir devlet adamının görüntüsünü ciddiyetsiz olarak algılamak çok vahim bir olay. Bir diğer konuysa, ‘Bu bizi nasıl temsil etmiş’ diyor. İkinci cumhurbaşkanımız, partimizin kurucusu bizi temsil etti. 7 düvele karşı temsil etti. Buradan Türkiye Cumhuriyeti'nin haklarını sonuna kadar haklarını koruyarak bizlere devletin tapusunu getirdi. Buna laf atmak laf asıl ciddiyetsizlik” dedi.

“BUNA MÜSAADE EDEMEYİZ”

Karadağ sözlerine devam ederek, “Bunca geçen yıl cumhuriyet tarihinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucuları kendileri iktidar olduğu dönemler içerisinde bir devlet kurmuştur ama ondan sonraki geçen zamana çok da kefil değiliz. En vahim noktalarından bir tanesi de bunu söyleyen şahsın bir devlet memuru oluşu. Bir ilkokul müdürü oluşu işin vahim tarafı burası. Biz çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz? Eğitim almaları için kimlere teslim ediyoruz? Çok vahim bir durum. Tüm devlet memurlarının siyasi çalışma yapmaları, siyasetçilerle birlikte birtakım siyasi çalışmalar yapmalarını gerçekten ülkeye ihanet olarak kabul ediyorum. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş birtakım olayları son günlerde yaşamaya başladık. Bunu şiddetle kınıyorum ve bu memurun amirleri kimler ise derhal soruşturma ile birlikte bu konuyu irdelemeleri gerekir. Biz de bugün cumhuriyet başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunacağız. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucularına başta Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere, hiç kimsenin laf söylemesine, aşağılayıcı cümleler kurmasına müsaade edemeyiz” diye konuştu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.