Serinliyoruz! Beklenen o yağmur Alanya’ya geliyor

banner18

Alanyalıların uzun zamandır beklediği ferahlatıcı sonbahar yağmurları hafta sonu Alanya’yı etkisi altına alacak. Yağmur sonrası gündüz sıcaklıklarının 27 dereceyi görmesi bekleniyor.

banner94
Serinliyoruz! Beklenen o yağmur Alanya’ya geliyor
16 Eylül 2020 Çarşamba 14:27

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yurt genelinin kuvvetli rüzgar ve yağışlara sebep olabilecek alçak basıncın etkisi altına girmesiyle beraber Alanya’da da hafta sonu yağış beklendiği belirtildi. Elde edilen verilere göre Alanya’da hava sıcaklığı cumartesi günü 29, pazar günü ise 27 dereceye kadar düşerek mevsim normallerine gerileyecek. Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yurdumuzun, Cuma gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli rüzgar ve yağışlara sebep olabilecek alçak basınç ve buna bağlı cephe sisteminin etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir. Bu sistem kurumumuz tarafından takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın bu süreçte Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak meteorolojik değerlendirme ve uyarıları takip etmesi önem arz etmektedir."

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.