Koronada korkutan tablo! Alanya’da bir günde 20’ye yakın kayıp

banner18

Alanya’da dur durak bilmeyen korona virüs dün ilçede 20’ye yakın kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Her yaştan insanı etkileyen yeni mutasyon ve varyantlar ise vatandaşlarda korkuya sebep oluyor.

banner94
Koronada korkutan tablo! Alanya’da bir günde 20’ye yakın kayıp
17 Nisan 2021 Cumartesi 13:58

HABER - Gazete ALANYA

Vaka sayılarında rekor üstüne rekorun yaşandığı Türkiye'de dün açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 2915'i semptomatik olmak üzere toplam 63 bin 82 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 289 olarak kayıtlara geçti.

TEDİRGİNLİK HAKİM

Alanya’da ise illet hastalık korona virüsten ölen kişilerin sayısı giderek artıyor. Araştırmacılar yeni mutasyonların 20 yaş ve altındaki gençleri daha fazla etkilediğini belirtirken, vatandaşlar tedirgin bir şekilde aşı bekliyorlar. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’da geçtiğimiz hafta aşılama çalışmalarının Alanya’da hızla devam ettiğini söylemişti.

BİR GÜNDE 20’YE YAKIN KAYIP

Yaygın olarak görülmeye başlanan mutasyonlu virüs, Alanya’da ki vefat sayılarında da önemli rol oynuyor. Geçtiğimiz gün ilçede korona virüsten 20’ye yakın kişinin vefat etmesi akıllara “Yapılan aşılar mutasyona karşı etkisiz mi kalıyor?” sorusunu getirdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.