İYİ Parti, Ak Parti'li Muhterem Anılgan’a dava açacak

banner18

Sosyal medyada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında iğrenç bir paylaşım yapan AK Partili Muhterem Anılgan hakkında İYİ Parti İlçe Teşkilatı, hukuki işlem başlatacak.

banner94
İYİ Parti, Ak Parti'li Muhterem Anılgan’a dava açacak
10 Eylül 2020 Perşembe 15:57

AK Parti Mahmutlar teşkilatının eski başkanı Muhterem Anılgan, isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik eleştiri sınırlarını aşan bir paylaşımda bulundu. Anılgan’ın paylaşımına İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’ndan tepkiler yükseldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı “Sayın Akşener’in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır” çağrısını hatırlatan Anılgan, sosyal medyadaki paylaşımında “Bahçeli kıza evine dön derken haklıymış. Kızını eve getiremezsen Demirtaş ile kahvaltıda, Behlül ile yemekte, Nuri Alço ile yatakta bulursun” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşıma İYİ Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri sert tepki gösterdi. İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Baysal, “Bunun gibi ne idiği belirsiz, kime hizmet ettiği belli olmayan, bir kadına, bir anneye saygı duyamayacak kadar alçak, aciz ve müptezelleri Alanya kamuoyuna bırakıyor ve gerekli hukuki işlemleri başladığımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Herkes önce bir çamura yatsın kalkıp yattığı yere bir baksın.  Herkes haddini bilecek. Soytarılığa gerek yok. Şahıs AKP Mahmutlar eski mahalle sorumlusu. AKP İlçe Başkanı Mustafa Toklu’yu göreve davet ediyoruz” dedi.

“SAPIK ZİHNİYETLİ ŞAHSI KINIYORUZ”

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan ise yaptığı açıklamada, “Değerli Alanyalı hemşerilerim, Hepimizin bildiği gibi şehrimiz uluslararası düzeyde turizmin, toplumsal barışın, kişi hak ve özgürlüklerinin başkenti konumundadır. Her yıl çok sayıda turist ailesini güvende hissederek şehrimize gelmektedir. Yine aynı şekilde üniversitemizde eğitim görmek için binlerce öğrenci şehrimizi tercih etmekte ve güvenle Alanya’mızda yaşamlarını sürdürmektedir. Aileleri çocuklarını her türlü zorbalığın olduğu bu günlerde Alanya’mızda yaşam sürmeleri için gönül rahatlığı ile evlerinden göndermektedirler.

Hal böyle iken, siyasette de uzlaşmacı, cinsiyetçilikten uzak ve bel altı olmayan bir dil hayal etmekteyiz. Üzülerek belirtmek isterim ki; Alanya'nın büyük mahallesi olan Mahmutlar eski Ak Parti Mahalle Başkanı ve halen üyesi olduğunu öğrendiğimiz bir şahsın bugün Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i ve tüm Türk Kadınını hedef alarak yaptığı ahlaksız paylaşım; şehrimize, geleneklerimize, örf ve adetlerimize yakışmamaktadır.

Biz İYİ Parti ailesi olarak her daim Kadın Haklarını savunacağız, ayrışmacı, edepsiz ve mesnetsiz siyaset dilinden uzak duracağız. Sapık zihniyetini sosyal medya üzerinden yazıya döken şahsı kınıyor, Türk Kadınları adına hakkımızı yasal ve hukuki yollardan arayacağımızı bildirmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.