Hayatlarında ilk defa kaleyi gördüler

banner18

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen  “Yaşlılara Yönelik Kale Gezileri” hız kesmeden devam ediyor. Hayatları boyunca Alanya Kalesini hiç görmeyen yaşlı vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen organizasyonda, bu kez de Mahmutseydi Mahalesi’nde yaşayan yaşlı vatandaşlar Alanya Kalesi’ni gezdiler. 

banner94
Hayatlarında ilk defa kaleyi gördüler
26 Mart 2019 Salı 17:01

Hayatları boyunca Kale’ye çıkma imkanı bulamayan vatandaşlar, Alanya Kalesi’ni gezdiler. Teleferik ile Ehmedek ve İç Kale ile başlayan gezi Damlataş Mağarası ile devam etti. Alanya Kalesi’ni büyük bir ilgiyle gezen yaşlılar, gezinin ardından Öğretmen Evi’nde organize edilen yemekte Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül ile bir araya geldiler.

Yemek sonrası Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel’e mutluluklarını dile getiren vatandaşlar, Alanya Belediyesi’nin sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, “Alanya Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik anlayışı ile 2014 yılından beri çalışmalarımıza devam ediyoruz. Haftanın 2 günü yaşlı vatandaşlarımız evinden alınıp Alanya’nın tarihi mekânlarını gezdiriyoruz ardından servisle evlerine ulaşımını sağlıyoruz. Bugün yaşlılarımız ile mutlu ve huzurlu bir gün geçirdik.” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.