‘Alanyamız plansız yönetiliyor’

banner18

Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’i ziyaret etti. Alanya pazarcı esnafı sorunları üzerine konuşan iki başkan sorunların çözümü noktasında fikir alış verişinde bulundu.

banner94
‘Alanyamız plansız yönetiliyor’
12 Mart 2019 Salı 16:14

Ziyarette konuşan Kurtoğlu “Alanya’mız plansız yönetiliyor. Göreve geldiğimiz gün ciddi bir imar çalışması başlatacağız. Öncelikle bu planlamaya çıkar-rant güçlerinin müdahalesine izin vermeyeceğiz. Pazar yerlerimizin korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürüteceğiz” dedi. Pazarcımız borç batağı içinde diyen Kurtoğlu “Pazar yerlerinden alınan ücretlerin yeniden gözden geçirileceğini belirterek kazancının büyük kısmını yere vermesine izin vermeyeceğiz şeklinde konuştu. Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu Açıklamasında son olarak “Şehircilik bilimini ve imar hukukunu referans alarak, katılımcı anlayışla bir kentsel plan oluşturacağız. Bu planlamayı yaparken, hak sahiplerinin hiçbiri mağdur edilmeyecek ve Pazar yerleri mutlaka korunacak. Üretilen ürünlerin vatandaşımıza ulaşmasında en önemli noktalardan biri olan pazarlarımız yok sayılamaz” dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’te ziyaretlerinden ötürü teşekkür ettiği Kurtoğlu’na Pazarcı esnafı olarak sıkıntıların çözümü konusunda el birliğiyle çalışılması gerektiğini söyledi. BAĞKUR primleri ödemede zorluk çektiklerini söyleye Oda Başkanı Hasan Yiğit sesimizin duyurulması konusunda gösterdiği çabadan ötürü Kurtoğlu’na bir kez daha teşekkür ettiklerini belirtti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.