Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin yeni bir yol ayrımı olan üniversite seçimlerinde eğitim hayatlarıyla ilgili hangi üniversite ve bölümleri seçmelerinde doğru ve isabetli karar vermelerine yardımcı olmak onlara yol göstermek ve üniversiteler hakkında doğru tercih yapmaları amacıyla;  Kaymakamlığımız koordinesinde Alanya Belediyesi ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğiyle, ALTSO ve ALTİD destekleriyle düzenlenen“6.Alanya Üniversite Tanıtım Günleri” bugün başladı.

Alanya Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kaymakam Ürkmezer, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve öğrenciler katıldı. 6. Üniversite Tanıtım Günlerinin açılışı Kaymakam Ürkmezer ve katılımcıların kurdele kesmesiyle gerçekleştirildi. Programın açılışını gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer, katılımcılarla birlikte üniversite bilgilendirme stantlarını inceledi. Üniversite tanıtım günlerinde 30’un üzerinde üniversite stant açarak öğrencilere üniversiteleri ve bölümleri hakkında bilgilendirmelerde bulunmaya başladılar.

Yücel döneminde geri çekilen davalar tekrar mı açılıyor? Yücel döneminde geri çekilen davalar tekrar mı açılıyor?

Öğrencilerimizin her zaman yanındayız diyen Kaymakam Ürkmezer “ Her yıl öğrencilerimizin üniversite tercihlerine yardımcı olmak ve üniversiteleri tanıyıp sundukları imkanları objektif şekilde görebilmeleri için hazırladığımız üniversite tanıtım günlerinin bu yıl 6. sını düzenliyoruz. 30’un üzerinde üniversiteyi öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin sınav stresini azaltmak ve motivasyon sağlamak amacıyla akademisyen ve yazarlar tarafından seminerler verilecek. Yeni bir basamak olan üniversite hayatında öğrencilerimizin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanındayız. Öğrencilerimize başarılı seçimler diliyor, Üniversite tanıtım günleri programına katkıda bulunan ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.