Rusya'dan Alanya turizmi için üzücü haber

banner18

Rusya'nın uluslararası uçuşlara açtığı 13 şehirden Türkiye'ye uçuş izni verilmediği öğrenildi. Yeni havalimanlarından uçuş izni verilmemesi durumunda, Türkiye’ye Rusya’nın 21 şehrinden uçuş yapılabilecek.

banner94
Rusya'dan Alanya turizmi için üzücü haber
01 Nisan 2021 Perşembe 10:28

Rusya'nın 1 Nisan'dan itibaren uluslararası uçuşlara açtığı 13 şehirdeki havalimanından Türkiye'ye ve İngiltere'ye uçuş olmayacağı belirtildi.

‘’TÜRKİYE VE İNGİLTERE HARİÇ’’ DENİLDİ

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin bülteninde yer alan habere göre, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı tarafından hava yolu şirketlerine gönderilen NOTAM'da, uluslararası uçuşlara açılan Rusya'daki 13 havalimanından Türkiye ve İngiltere'ye uçuş yapılmayacağı bildirildi. NOTAM'da, ‘bu şehirlerden Türkiye ve İngiltere hariç, yurt dışına uçuş yapılabilir’ dendi.

Rusya Federasyonu'nun uluslararası uçuşlara açtığı yeni 13 şehir Belgorod, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalchik, Orenburg, Saratov, Sochi, Tyumen ve Yuzhno-Sakhalinsk olarak açıklanmıştı.

Hava yolu şirketlerine iletilen NOTAM'da şu ifadelere yer verildi:

''Rusya Federasyonu Hükümeti'nin 01.04.2021 tarihli kararnamesine göre uluslararası hava operasyonlarına açılan Rusya noktaları listesinde Belgorod, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalchik, Orenburg, Saratov, Sochi, Tyumen ve Yuzhno-Sakhalinsk yer alıyor. 16 Mart 2020 tarihli 635-R 1 hükümet emri eki uyarınca, bu havalimanlarından, İngiltere ve Türkiye hariç, dış hat uçuşları yapılabilir.''

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.