MHP ANTALYADA ŞOK İSTİFA

banner18

banner94
MHP ANTALYADA ŞOK İSTİFA
02 Haziran 2015 Salı 17:01

p>"Yüreğimde memleket sevdası ve Milliyetçi Hareketin idealleri esas kalmak kaydıyla bu kurumsal üyelikten istifa ettiğimin bilgisini paylaşırım" Eski Emniyet Genel Müdürü ve MHP 21. Dönem Antalya Milletvekili Kemal Çelik, partisinden istifa ettiğini bildirdi. Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin, tarihi boyunca zorluklarla karşılaştığını ve her dönem, dışarıdan yönlendirme teşebbüslerine maruz kaldığını ifade etti. Kendisi gibi memleket sevdalılarının böylesi durumları kabul etmediğini vurgulayan Çelik, bu oyunları bozmak için, her dönemde ellerinden gelen çabayı gösterdiklerinin altını çizdi.
BİR TEMİZLENME SÜRECİ
Türkiye'nin bugün "bir temizlenme süreci geçirdiğini" savunan Çelik, ancak bu sürecin henüz tamamlanmadığını kaydetti. Devlet içinde, devlet ve harici odakların hizmetinde yapıların ülke için açık tehdit olduğuna işaret eden Çelik, açıklamasında, "Bu tehdidin ne kadar cüretkar olabileceğini yakın geçmişimiz bizlere gösterdi" ifadesini kullandı. 
GÜNLÜK SİYASİ KAZANIM
Memleket hassasiyetinin en dorukta olması gereken MHP'de bile günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, bu tehdidin görmezden gelindiğine değinen Çelik, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Türkiye, millet iradesinin hakim kılınmasıyla dış ve paralel yapıların yönlendirmesine girmek noktasında bir yol ayrımındadır. Emniyet Genel Müdürlüğü, valilik, milletvekilliği görevlerini yapmış ve milliyetçi hassasiyeti yaşantısının tümüne hakim bir yurttaş olarak, bu önemli yol ayrımının fotoğrafını kolaylıkla çekebiliyorum. Temiz bir devlet idaresi için, yönetimde istikrara olan ihtiyacı görmemek mümkün değildir. Benim için açık bu durumu, parti terbiyemin gereği olarak, kamusal ölçekte ifade edebilmem pek mümkün değildi. Bu nedenle yüreğimde memleket sevdası ve Milliyetçi Hareketin idealleri esas kalmak kaydıyla bu kurumsal üyelikten istifa ettiğimin bilgisini paylaşırım. İfade etmeye çalıştığım durumun, tüm ülke sevdalısı yüreklerce bilinmesini bir gereklilik olarak görüyor ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ediyorum."
İSTİFAM FARKLI YORUMLANABİLİR
Çelik, genel seçimlerin hemen öncesinde partisinden istifa etmesinin çeşitli şekillerde yorumlanabileceğinin altını çizerek, herhangi bir siyasi parti ile temasının bulunmadığını açıkladı. Memleket işlerinde bütüncül düşünme terbiyesinin bir sonucu olarak, vicdanen hissettiği sorumluluğu yerine getirdiğini ifade eden Çelik, kişisel bir düşünce içinde bulunmadığının en açık göstergesinin, istifasını bugün açıklıyor olması olduğunu savundu. Ülke sevgisinin, ülke gerçeklerini iyi okumaktan geçeceğini belirten Çelik, açıklamasında şunları kaydetti: "Gönlümün sahibi olan milliyetçi kardeşlerimin, onlardan değil ama kurumsal kimlikten, zorunlu gördüğüm bir memleket hassasiyeti için ayrılıyor olmamı, doğru değerlendireceklerine inanıyorum. Ülkem için bir kez daha en iyi olduğunu düşündüğümü yapıyor olmanın huzuruyla sizlere saygı ve sevgilerimi sunar, 7 Haziran 2015 seçimlerinde vatandaşlarımızın dikkatli davranmaları gerektiği yönündeki açık kanaatimi, özellikle ekonomi ve güvenlik konularındaki istikrara olan ihtiyaç nedeniyle paylaşırım."

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.