Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Antalya EXPO 2016 Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle tanıtıldı. Aday tanıtım toplantısına Alanya’dan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, partililer ve yüzlerce Yücel sevdalısı Alanyalı katıldı.

BAŞKAN YÜCEL VE ERDOĞAN’DAN ZAFER POZU

Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkanı olarak sahneye çağırılan Başkan Yücel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile el ele zafer pozu verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile uzun süre sohbet eden Başkan Yücel, Cumhur İttifakı’nın kendisine olan güvenini boşa çıkarmayacağını belirterek Alanya’da başarı sözü verdi.

Yaşlılara yönelik kale gezisi etkinlikleri devam ediyor Yaşlılara yönelik kale gezisi etkinlikleri devam ediyor

“ALANYA GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR”

“Alanya Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarının atıldığı salonda gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Maşallah Alanya. Cumhur İttifakı olarak Alanya gümbür gümbür geliyor. Bundan sonra tüm kadrolarımızla sahada olacağız” dedi. Erdoğan’ın Alanya sözleri tüm salonda uzun süre ayakta alkışlandı.

“ALANYA'YI YENİDEN CUMHUR İTTİFAKI'NIN ZAFERİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

Cumhur İttifakı ortak adayı olarak canla başla çalışacaklarını ve Alanya’yı yeniden Cumhur İttifakı ile buluşturacaklarını belirten Başkan Yücel, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Milletinin hamisi bilge liderimiz Devlet Bahçeli’yi mahcup etmemek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta Zafer Cumhur İttifakı’nın olacak. Hazırız, kararlıyız. Ayırmadan, ayrıştırmadan canla başla çalışıp Alanya'yı yeniden Cumhur İttifakı ile buluşturacağız” dedi.

Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü'nün de sahneye çıktığı törende Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Antalya AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları şu şekilde:

Kepez: Rıza Sümer

Muratpaşa: Özdemir Manavoğlu

Konyaaltı: Durali Kolpak

Aksu: Durmuş Kaan Şahin

Döşemealtı: Bekir Kıvrım

Kumluca: Hüseyin Orhantekin

Serik: Veli Vural

Manavgat: Süleyman Okudan

Elmalı: Durmuş Ali Gökçe

Kemer: Rahman Şeker

Akseki: İbrahim Özkan

Gündoğmuş: Ali Gülen

İbradı: Hatice Sekmen

Kaş: Mutlu Ulutaş

5 İLÇE MHP'YE BIRAKILDI

Cumhur İttifakı ortağı AK Parti, bazı ilçelerde MHP'nin adaylarını destekleme kararı almıştı. AK Parti, Alanya, Gazipaşa, Finike, Demre ve Korkuteli ilçelerinde aday çıkarmayacak.

İşte MHP'li adaylar:

Alanya: Adem Murat Yücel

Gazipaşa: Mustafa Aksoy

Finike: Cenk Şimşek

Korkuteli: Sadık Önal

Demre: İbrahim Oğuz